Mobil

iPhone 12 Pro kamera testinden sınıfta kaldı!

iPhone 12 Pro kamerası, DxOMark tarafından test edildi. Ancak cihaz, aldığı puanla rakiplerinin gerisinde kaldı.

iPhone 12 Pro kamera testinden sınıfta kaldı!

Akıllı telefon dünyası uzun süre iPhone 12 ailesini merak içerisinde bekledi. Sonunda karşımıza çıkan modeller, donanımsal özelliklerinin yanında kutu içeriğinde yer almayan şarj adaptörü konusu ile gündem oldu. Pandemi sürecinden dolayı artan maliyetler, yen nesil iPhone'ları pek de ucuz olmayacağını bizlere söylüyor ve tabii ki bu da konuşulan bir başka detay. Ama tüm bunları geride bırakarak gelin iPhone 12 Pro kamerası nasıl bir performans sergilemiş ona bir bakalım.

iPhone 12 Pro kamera testinden sınıfta kaldı!

Herkesin bildiği gibi DxOMark, akıllı telefonların kameralarını test ederek performans değerlendirmesi yapıyor. Söz konusu site bunu yaparken kameranın pek çok özelliğini tek tek değerlendiriyor ve bunların her birine puan veriyor. Sonuç olarak bu puanların ortalaması ise cihazın kamera puanını belirliyor.

iPhone 12 Pro kamera testinden sınıfta kaldı! - Resim : 1

DxOMark son olarak ise iPhone 12 Pro kamera performansını mercek altına aldı. Ancak çıkan sonuçlar, telefonun rakiplerinden geride kaldığını bizlere söylüyor. Açıklanan verilere göre iPhone 12 Pro kamera testinden ortalama olarak 128 puan elde ediyor ve listenin dördüncü sırasına yerleşiyor. Oysaki aynı testten Huawei P40 Pro 132, Xiaomi Mi 10 Ultra 133 ve Huawei Mate 40 Pro 136 puan almayı başarmıştı.

Video performansı anlamında bir hayli beğenilen iPhone 12 Pro, zoom konusunda ise sınıfta kalıyor. Telefonun genel puanını zoom performansının düşürdüğünü net bir şekilde söyleyebiliriz. Tabii ailenin en büyük üyesi olan Pro Max henüz test edilmedi. Bu cihaz da test edildiğinde sonuçları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorumlar
Serhat
Bu telefona boşuna para verecek kadar da enayi değilim.
Cevapla
Gizemli Kiși
4. Sırayla sınıfta kalmıș mı oluyor?
Cevapla
Gsss
Fiyatına bakınca öyle oluyor
Reis
Huawei p 40 pro dan şaşmam
Cevapla
Glass
Aldıktan 1 sene sonra kastığı içinmi Eski telefonun 5 yıllık iphoneydi ve sizin dediğiniz apple ın yavaşlatma olayı olduğu halde p40 dan daha hızlıydı iphoneden şaşmam
Tmmeasy
Salla tutarsa..
Cevapla
monster
tutar tutar elmacılar hayal dünyasında yaşamaya devam edin siz..
Mmmm
Yüzde 3-4 puan düşük aldı diye almayalım mı. Yada ne alalım google olmayan bir şey mi yada sar değeri yüksek başka bir şey mi
Cevapla
Gsss
Apple sizin gibiler sayesinde ayakta kalıyor siz gibiler olmasa Apple aç kalır
raptor
al sen al apple para lazım sizin gibi cömert arkadaşlara ihtiyaç var...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.