iPhone 12 Pro özellikleri sızdırıldı - Page 1

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden olan Apple, yeni amiral gemilerini ilerleyen zamanlarda teknoloji severlere tanıtmayı planlıyor. Bu cihazlardan biri olan iPhone 12 Pro ise hiç şüphesiz ki fazlasıyla merak ediliyor. iPhone 12 Pro ve Pro Max için ufak tasarımsal değişiklikler yapacak olan Apple, ana çerçeveyi bozmayı düşünmüyor. ABD merkezli üretici, büyük değişiklikleri daha çok donanımsal açıdan yapmayı planlıyor.


iPhone 12 Pro özellikleri


iPhone 11 Pro’da en büyük gelişmelerden birisi olarak görülen özellik üçlü kamera yapısıydı. Bahsi geçen telefon ile ultra geniş açılı lens ve rakip amiral gemilerde de yer alan ancak daha önceki hiçbir iPhone modellerinde bulunmayan Gece Modu kullanıcılara sunuldu. iPhone 11 Pro’nun kamera performansı sayesinde rakiplerinin önüne geçen Apple, Galaxy S20 Ultra ve Huawei P40 Pro’nun sahneye çıkması ile rakiplerinden bir adım geri kalma riskiyle karşı karşıya. Bu yüzden de iPhone 12 Pro ve Pro Max’ın kamera detayları için çok ciddi planları var.

iPhone 12 Pro özellikleri sızdırıldı - Page 2

Lider üretici, yeni amiral gemi modelleri için 64MP ana kameralara sahip prototip cihazlar geliştirecek. Apple’ın bu anlamda yazılımsal gelişime daha çok önem vereceği de söylentiler arasında yer alırken, böylelikle telefonların zoom kabiliyeti de artmış olacak. Cihazın kamerasında ise f/1.6 genişliğinde diyafram açıklığının kullanılacağı ifade ediliyor.

iPhone 12 Pro özellikleri sızdırıldı - Page 3

Daha önce sayısız kez bildirildiği gibi iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, standart olarak 5G ağlarını destekleyecek. Öte yandan 5G desteğinin yaratacağı bir handikap olan pil tüketimindeki artış, daha büyük bir batarya ile dengelenecek ve Apple, bunun için telefonlarına 4.400 mAh batarya ekleyecek.

iPhone 12 Pro özellikleri sızdırıldı - Page 4

Tartışmalı iPhone X çentiği ise yeni amiral gemi modelleri ile beraber dördüncü yılına girecek. Yani şirket çentiği kaldırmayı düşünüyor, ancak bu sene değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.