Mobil

iPhone 13 almayı düşünenlere kötü haber! Bu kadarını kimse tahmin edemezdi!

Eğer şu sıralar yeni bir iPhone almayı düşünüyorsanız, daha doğrusu eski telefonunuzu iPhone 13 ile değiştirmeyi düşünüyorsanız ne yazık ki sizlere kötü bir haberimiz var. İşte detaylar.

iPhone 13 almayı düşünenlere kötü haber! Bu kadarını kimse tahmin edemezdi!

Söz konusu Apple olduğunda fiyatların ne denli yüksek olduğunu az çok biliyoruz. Fakat bu durum satışları pek de etkilemiyor gibi görünüyor. Hali hazırda iPhone 13 için 28 bin TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. iPhone 14 almak istediğinizde ise 31 bin TL’yi gözden çıkarmanız lazım.

Bu fiyatlara bakınca içinizden bu kadar parayı telefon için kim verir diye düşünebilirsiniz. Nitekim bu hayli yaygın bir görüş. Lakin bir de madalyonun diğer yüzü var. Hali hazırda iPhone 13 almak istediğinizde ciddi anlamda stok bulmakta zorlanabilirsiniz.

iPhone 13 almayı düşünenlere kötü haber! Bu kadarını kimse tahmin edemezdi!

Hali hazırda bazı teknoloji mağazaları iPhone 13 fiyatında az da olsa indirime gitmiş durumdalar. Nitekim bu düşük tutarlı indirim bile stokların hızlı şekilde tükenmesine neden oldu. Şu anda iPhone 13 almak için herhangi bir teknoloji mağazasının yolunu tuttuğunuzda muhtemelen stok bulamayacaksınız. Zira pek çok teknoloji mağazasının e-ticaret kanalında da stok mevcut değil.

Dürüst olmak gerekirse bu garip bir durum. Asgari ücretin 5.500 TL olduğu bir ülkede, üstelik halkın büyük bir çoğunluğu asgari ücret iler çalışırken, iPhone 13 stoklarının tükenmesi, iPhone 14’te ise sınırlı sayıda stok kalması, çok da tutarlı görünmüyor. Peki sizlerin bu konu hakkındaki yorumu ne? İnsanlar iPhone almak için mi borçlanıyorlar, yoksa zaten ekonomik durumumuz çok mu iyi?

Yorumlar
Teknoman
Millet ac, ac. Milletin karni ac, millet teknolojiyede ac.
Cevapla
Mr.brown
Valla bende asgari ücretle çalışıyorum. 7 bin tl ye şoför aldığım iPhone 11 i 15bin tl ye verip üstüne ekleyip 25bin ₺ ye 13 aldım. İyi ki de almışım daha da beklesem o fiyatlara zor alırdım.
Cevapla
Hüseyin Kaya
Bu ülke senin gibiler sayesinde uzaya bile çıkar.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.