Mobil

iPhone 13 bekleyenlere kötü haber!

Apple, iPhone 13 bekleyenler için kötü haberi verdi. Yeni modeller beklenen tarihte gelmeyebilir.

iPhone 13 bekleyenlere kötü haber!

Dünya çapında elektronik ürünler ve diğer cihazlarda yaşanan çip sıkıntısı telefon üretimini de vurmaya devam ediyor. Aralarında Huawei ve Samsung gibi markaların da bulunduğu şirketler yeni ürünlerini bu sıkıntı yüzünden beklenen tarihlerde piyasaya sürememişlerdi. Benzer bir durum Apple'ın da başına geldi. Firmanın Eylül ayında tanıtması beklenen ve Ekim ayında satışa sunacağı düşünülen iPhone 13 ve yeni nesil iPad modellerinde gecikme olacak.

Konuyla ilgili açıklama Apple'ın üst düzey yöneticilerinden biri olan CFO Luca Maestri tarafından verildi. "… Eylül çeyreğindeki tedarik sorunlarının Haziran çeyreğinde yaşadığımızdan daha büyük olmasını bekliyoruz. Çip tedariği sorunu öncelikle iPhone ve iPad'i etkileyecek."

Anlaşılan o ki iPhone 13 ve yeni model iPad cihazları önümüzdeki Eylül ayında tanıtılsa bile piyasaya sürülmesi yıl sonunu bulacak. Geçen yıl da benzer bir durum yaşan Apple'ın bu sorunu biraz gecikmeli de olsa aşması bekleniyor. Ancak şu bir gerçek: iPhone 13 muhtemelen Ekim ayında piyasaya sürülemeyecek. Bu Apple için zarar veren bir durum. Zira markanın gelirlerinin büyük bir kısmı iPhone modellerinden geliyor. Yeni ürünü satışlarının gecikmesi gelirlerin de gecikmesi anlamına geliyor.

Apple'ın Eylül ayında birden fazla iPhone 13 modeli tanıtması bekleniyor. Bunlar arasında Pro ve Pro Max modelleri olduğu gibi Mini modelinin de yer alacağı tahmin ediliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.