iPhone 13 bize daha hızlı bağlantı hızı sunacak!

iPhone 13 bize daha hızlı bağlantı hızı sunacak! iPhone 13'ün 6 GHZ'i destekleyen WiFi 6e teknolojisi ile beraber gelmesi bekleniyor! Detaylar haberimizde.

iPhone 13 bize daha hızlı bağlantı hızı sunacak!

Apple'ın Eylül ayında piyasaya sürmesi beklenen telefonları yani iPhone 13 serisi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. DigiTimes'tan gelen son rapora göre, sonbaharda tanıtılması beklenen iPhone 13 serisinin, WiFi 6 teknolojisinin 6GHz bant genişliğine sahip olan ve biraz daha geliştirilmiş hali olan WiFi 6E desteği ile gelmesi bekleniyor. 2020 yılının başında tanıtılan Wİ-lFİ 6e şu anlık yaygın olarak kullanılmasa da ileride yaygınlaşacaktır.

Peki WİFİ 6e bizlere neler sunuyor? 

iPhone 13 bize daha hızlı bağlantı hızı sunacak! - Resim : 1

Aslında hemen hemen WiFi 6 ile aynı şeyleri sunuyor. WiFi 6e bizlere daha verimli ve daha yüksek bağlantı sunmayı amaçlıyor. WİFİ 6e, 6 GHZ'i desteklerken aynı zamanda 2.5GHz ve 5GHz frekanslarını da destekliyor. Apple, 2019'da ilk olarak iPhone 11 serisi ile beraber WiFi 5'ten WiFi 6'ya geçiş yaptı.

Bu geçişle beraber artan bant genişliği cihazlar için daha az parazitli bir bağlantı imkanı sunuyor. Daha az parazit ise bize daha iyi internet bağlantısı almamızı sağlıyor. 

DigiTimes raporunda ayrıca Apple'ın iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max'de bulunan LİDAR sensörünün iPhone 13 serisinde de olacağından bahsediyor. Şirket iPhone 13 serisi hakkında herhangi bir açıklama yapmamış olsa da cihazların mevcut modele göre daha gelişmiş ekranlar, geliştirilmiş kameralar ve daha küçük bir çentik ile geleceği tahmin ediliyor.  Lansman tarihi yaklaştıkça  telefonlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.