Mobil

iPhone 13 için can sıkan haber!

Apple'ın Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 13 ailesi için bugün kötü haber geldi. Görünüşe göre koronavirüs pandemisinin etkisi devam diyor.

iPhone 13 için can sıkan haber!

Cupertinolu teknoloji devi, 2020 yılında patlak veren koronavirüs pandemisinden dolayı iPhone 12 ailesini 1 ay gecikmeli olarak tanıtmıştı. İlk parti olarak iPhone 12 ve Pro modelini satan Apple 1 ay sonra da mini ve Pro Max'i satışa sunabilmişti. Bu olay iPhone 13 ailesinde de yaşanacak gibi görünüyor.

iPhone 13 ertelenebilir

Bildiğiniz gibi dünya genelinde çip krizi olarak bildiğiniz yarı iletken krizi yaşanıyor. Koronavirüs ile patlak veren bu krizin 2021'in sonuna kadar devam edeceği söyleniyor. Bu yüzden Apple'ın iPhone 13 ailesi sıkıntıya girebilir. Aktarılan bilgilere göre iPhone 13'ün tanıtımı Eylül sonu olacak. Ancak çip krizinden dolayı tanıtım 1 ay ertelenip Ekim ayına sarkabilir.

İddialar bu kadarla da sınırlı değil. Açıklamalara göre iPhone 13'ler Ekim ayında tanıtılırsa en erken Kasım sonu satışa sunulacak. Bu yıl yine dört farklı model ile karşımıza çıkacak olan Apple, 4 yıl sonra ilk defa çentik konusunda bir adım atacak.

Bildiğiniz gibi iPhone'ların çentikli olmasının en büyük nedeni, telefonda Xbox Kinect teknolojisinin bir benzerinin yer alması. Android telefonların 4 yıl geçmesine rağmen hala ulaşamadığı bu teknolojiden dolayı sensörler büyük yapıda oluyor. Apple bu yüzden çentiği küçültemiyordu. Ancak bu yıl bu sorun çözülecek ve daha küçük çentikli iPhone'lar bizleri karşılayacak.

iPhone 13

Kamera konusunda ise Apple'ın LiDAR sensöre tüm modellerde yer vermesi bekleniyor. Yani bu sensör sadece Pro modellere özel olmayacak. Appla A15 yonga setinden beslenecek olan yeni modeller bakalım ilgi çekici bir özellik sunabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.