iPhone 13 mini fotoğrafı sızdı! Değişen tek şey hiçbir şey!

iPhone 13 mini prototipi bu sefer kanlı canlı fotoğraflarla sızdı. Apple yine tasarım konusunda bir değişiklik yapmayacak.

iPhone 13 mini fotoğrafı sızdı! Değişen tek şey hiçbir şey!

iPhone 13 Mini'nin daha önce tasarımları sızmıştı. Bu sızan tasarımda sadece kamera kısmında ufak bir değişiklik göze çarpıyordu. Kameralar artık dik değil çapraz olarak yerleştirilmişti fakat yine bir geniş açı, bir ultra geniş açı olmak üzere sadece iki kamera bulunuyordu. iPhone 13 mini'nin bugün sızan fotoğrafı ise bu tasarımları doğrulamış oldu.

Tabi belirtmek gerekir ki bu sadece prototip, dolayısıyla iPhone 13'ün tanıtılmasına daha aylar var. Bu süre içinde tasarımda ufak değişiklikler olabilir fakat bu sızan tasarımın ana çizgilerinin pek değişeceğini düşünmüyoruz.

iPhone 13 Mini fotoğrafı sızdı! Değişen tek şey hiçbirşey!

iPhone 12'nin tasarımının iPhone 12 mini ile birebir aynı olduğunu düşünürsek, iPhone 13'ün de bu sızan tasarımla aynı olacağı kanaatine varabiliriz. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'ın ise iPhone 12 Pro ve Max'taki tasarımı koruyacağı ve kamera adasına da aynı şekilde 3 kamera ve 1 lidar sensörü sığdırılacağı düşünülüyor.

iPhone'ların bu yıl daha küçük çentik ve 120 Hz LTPO ekranla geleceği de beklentiler arasında. Fakat 120 Hz LTPO büyük ihtimalle yalnızca Pro ve Pro Max'a özgü olacaktır.

iPhone 13 mini fotoğrafı sızdı! Değişen tek şey hiçbir şey! - Resim : 1

Elbette bu ekran ve çentik tasarımı telefonların fiyatlarına da artı olarak yansıyacak. ABD fiyatları çok fazla değişmese bile yeni nesil iPhone modellerinin başlangıç fiyatı bile 12.000 TL'yi geçebilir. Malum bu yıl çıkan iPhone 12 mini 9999 TL'lik bir başlangıç fiyatına sahipti.