Mobil

iPhone 13 Pro kamera tasarımı ile göz kanatıyor!

iPhone 13 serisinin arka tasarımları tamamen ortaya çıktı. Biz daha iPhone 13 ve iPhone 13 mininin çapraz kamerasına alışmaya çalışırken bir şok da Pro serisinden geldi.

iPhone 13 Pro kamera tasarımı ile göz kanatıyor!

Apple iPhone 13 ile çok büyük tasarımsal değişikliklere gitmeyecek. Telefonun genel tasarımı, arka, ön ve yanlar arasındaki keskin çizgiler, yan taraflarındaki düz bant tasarımı korunacak. Asıl tasarım değişiklikleri ise öndeki çentik bölümünün küçülmesi ve arka tarafta kamera tasarımlarındaki değişiklikler olacak.

iPhone 13 kamera tasarım değişiklikleri

Daha önceden iPhone 13 ve iPhone 13 Mini'nin tekrar iPhone 11 ve 12 serilerinde olduğu gibi çift arka kamera ile geleceği fakat bu sefer arka kameraların alt alta değil de çapraz şekilde konumlandırılacağı ortaya çıkmıştı. iPhone 13 Pro ve Pro Max'da ise üçlü kamera tasarımı ve Lidar sensörünün korunmasının yanında kamera adasının iPhone 12 Pro ve Pro Max'a göre oldukça büyüyeceği biliniyordu.


iPhone 13 Pro ve Pro Max kamera tasarımı birçok psikolojik rahatsızlığı tetikleyebilecek seviyede

Simetri hastaları iPhone 13 Pro serisinden nefret edecek

Tabi ki herkesin ortak beklentisi iPhone 13 Pro ve Pro Max arkasında yer alacak üçlü kamera tasarımında kameraların üçünün lensinin de aynı büyüklükte olması idi. Fakat görünüşe göre Apple, simetri takıntılarını iyice zıvanadan çıkaracak bir tasarıma imza atıyor. Yeni tasarımda sağ orta ve sol alttaki lensler daha büyük iken sağ üstteki lens daha küçük duruyor. Bu pek simetrik olmayan tasarım sağ alttaki daha da ufak lidar sensörü ve onun sağ üstündeki minicik mikrofon deliği ile de birleşince özellikle beyaz renk üzerinde oldukça rahatsız edici bir görüntüye dönüşüyor.

Apple bahsettiği kadar çevreci olmayabilir

Tabi ki bu durum aynı zamanda iPhone 12 kılıflarının iPhone 13'ler ile uyumlu olmayacağını gösteriyor. Gerçi bunu zaten bekliyorduk. Apple telefonlarda hiçbir zaman önceki neslin kılıfları sonraki nesil ile uyuşmamıştır. Bu da çevrecilik bahanesi ile şarj adaptörünü kutudan çıkaran Apple'ın aslında pek de samimi olmadığının en büyük göstergesi. Zira ufacık tasarım değişiklikleri ile her yıl on milyonlarca kılıfın çöpe atılarak yenilerinin üretilmesine neden oluyorlar.

Yorumlar
Cihat
Gerçek foto değil
Cevapla
Azerbaycan turku
Abicim iphone 13 serisinin tasarimi iyi de ,,s22ultranin tasarimi bundan iyi....Bana gore
Cevapla
Mert
Yorumlarda yayinlanmiyor ahahaha
Cevapla
Yakup
Apple milleti dolandiriyor batarya küçük klif uyumlu değil yeni çıkacak 13 ün kamarasi tam bir saçmalık
Cevapla
Esmer
Sene olmuş 2021 elma halen 60 Hz kullaniyor rakipler 120 Hz ekran yenilemeyi eski gruyorlar artık utanç verici
Cevapla
Murat
Git ipad kullan iphone aslinda oyun için degil 🤣
Rodana cevap
kardeşim xiaomi kronik sorunları var almayın.
Rodan
Kardeşim fps ve şarj için xiaomi öneririm çok iyi performansa sahip bir telefon
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.