Mobil

iPhone 13 satışları Xiaomi'ye adeta tokat attı

iPhone 13 satış karı bazı pazarlarda Xiaomi'yi tahtından etti. Sonuçlara göre iPhone 13 ile Apple, Xiaomi'yi geçerek bir kademe daha ilerledi. İşte detaylar.

iPhone 13 satışları Xiaomi'ye adeta tokat attı

Counterpoint Research, Vietnam akıllı telefon pazarı hakkında yeni bir rapor yayınladı. Araştırma firması, 2021'in son çeyreğinde pazarın %15 yıllık bazda %104 büyüdüğünü söylüyor. Samsung en üst sıradaki yerini korudu. Xiaomi ise güçlü iPhone 13 satışları nedeniyle Apple tarafından beşinci sıraya itildi.

COVID-19 pandemisi, makroekonomik endişeler ve tedarik zinciri sorunları sonucunda, çevrimdışı kanalların hakim olduğu Vietnam'daki akıllı telefon pazarı 2021 boyunca zorluklar yaşadı. Ancak dördüncü çeyrekte yeniden büyümeye başladı.

iPhone 13 satışları, Xiaomi'ye adeta tokat attı

xiaomi

Hem Samsung hem de Apple, geçen yıl ülkedeki en yüksek sevkiyatlarına tanık oldu. Güney Koreli teknoloji devi pazara liderlik ederken, onu OPPO (OnePlus dahil), Xiaomi (Redmi ve POCO dahil), vivo, Apple ve realme izledi.

Ancak yılın son çeyreğinde Xiaomi aslında dördüncü oldu. Sadece OPPO ve vivo tarafından değil, Apple tarafından da yenildi. Apple'ın gelişmiş dağıtım stratejisi, 4. çeyrekte iPhone satışlarını artırdı.

2021'de düşüş gösteren tek marka, dördüncü çeyrekte %88 büyüyerek genel olarak ikinci sırada yer almasına rağmen OPPO oldu. Çevrimdışı merkezli bir marka olan şirketin büyümesi, karantinalar ve 4G SoC sıkıntısı nedeniyle yıllık bazda %6 azaldı.

Son olarak, Vietnam hiçbir zaman çevrimiçi bir akıllı telefon pazarı olmadı, ancak 2021'de yıllık %8 büyüyerek sevkiyatların %15'ini oluşturdu.

Yorumlar
Sami
O fiyatlara hala xiaomi alan akıl sağlığını kontrol ettirsin. Bütçe dostu telefon olayını çoktan bitirdiler.
Cevapla
İsa
Bu spot satışları eklesen xiaomi alayına tokadı basar 😅 100 kişiden 70 i xiaomi kullanıyor alayı kaçak 😅
Cevapla
Ersoy
Aynen bendede not 10 var kaçak canavar canavar
mehmet
abi sen xiaomisin sen fiyatları iphone 13 seviyesine çıkarırsan iphone şamarlar sen benim gibi garibanlara uygun fiyatlı telefon yap mutlu mesut geçinelim ya
Cevapla
Emir
Xiaomi kullanıcılarının %90 ı İphone u kötüler. Hem alamadığı hem nasıl bir telefon olduğunu bilmediği için hemde kendi telefonunun iPhone den iyi olduğunu zannettiği için. Şöyle bir yıl bi İphone kullansa Xiaomi de telefon mu der. Ama onlar için kötülemek daha iyi geldiği için almayı tercih etmezler. İphone 13 Pro Max çoğu telefondan pahalı olabilir ama Xiaomi 12 Ultra nın pahalı olduğunu kimse söylemiyor.
Cevapla
Hosein aslani
Kardeşim benim 12ultram varmi kim var para verib alan ançak 100 lir aşagi vereyim 97danesi kalmiş
Mbk
Xiaomi aldigim gune lanet olsun i12 vardı paraya ihtiyacim var diye sattim 10 s aldim lanet olsun para bulup yine i 12 alicam
Yusuf
Xiomi 12 ultura nekadarki fiyatı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.