Mobil

iPhone 14 ailesinin tüm üyeleri bu özelliği alacak!

iPhone 13 cihazlarında sadece Pro modelleri 120Hz LTPO OLED ekran alabiliyor. Ancak bu durum iPhone 14 ailesi için böyle olmayabilir.

iPhone 14 ailesinin tüm üyeleri bu özelliği alacak!

iPhone 13 serisinde yalnızca Pro modeller, 120Hz LTPO OLED ekran almış ancak diğer modeller 60Hz ekranda kalmıştı. Bunun sebebi, LTPO ekranları sadece Samsung'un yapabiliyor olması. Ancak Güney Koreli teknoloji devi yeterli adet üretme kapasitesine sahip değil.

Ancak LG, bu oyununu hızlandırmayı ve gerekli panelleri gelecek yıl üretmeye başlamayı umuyor. LG o kadar iddialı ki Kore medya kuruluşu Elec'e göre şirket, iPhone 14 lansmanı taleplerini karşılayabilir. LG, LTPO panel üretim ekipmanı tedarikçisi Avaco ile halihazırda görüşüyor ve üretime başlamak için Apple'ın onayını bekliyor.

iPhone 14 ailesinin tüm üyeleri 120 Hz LTPO OLED panellere sahip olabilir

Apple da onayladıktan sonra Avaco, ekipmanı LG'nin üretim tesislerine göndermeye başlayabilir. Her şey plana göre giderse LG, Pro olmayan iPhone 14 modellerini de kapsayacak şekilde 120Hz LTPO OLED paneller üretebilir ve hatta Samsung'un ürettiği iPhone Pro bölgesini de kendisi üstlenebilir.  Bu, Apple'ın panel tedarikini daha da çeşitlendirmesine ve Samsung'a olan bağımlılığını azaltmasına olanak tanıyacaktır.

Tabii Samsung bu durumdan memnun olur mu bilinmiyor. Şirket bu konuyla ilgili henüz bir yorum yapmadı. iPhone için ekran tedarik etmek Güney Koreli teknoloji devine de oldukça iyi bir konum sağlıyor. Neticede iPhone telefonlar akıllı telefon sektöründe en çok tercih edilen cihazlar arasında. 

Yorumlar
Hasan
Lg en güvenilmez marka ürünlerinin ömrü sadece 2 yıl
Cevapla
Teknoman
Ben simdi ne okudum? Niye okudum? Bu neydi?
Cevapla
talat akhun
durun iphone 12 yeni çıktı 14 dursun aw
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.