Mobil

iPhone 14 hakkında detaylar netleşmeye başladı! Tasarım değişiyor

Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 14 hakkında detaylar netleşmeye başlıyor.

iPhone 14 hakkında detaylar netleşmeye başladı! Tasarım değişiyor

Apple iPhone 14 serisinin gelmesine hala bir yıl var. Ancak akıllı telefon serisi hakkında detaylar şimdiden netleşmeye başladı. Yeni seri tamamen delikli kamera kurulumuna sahip olmayacak. Weibo'dan gelen yeni bir söylentiye göre, en azından bazı modellerde çentik bir yıl daha karşımıza çıkacak.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın, Android cihazlarda karşımıza çıkan standart delikli tasarımı üst seviye iPhone 14 modellerine getireceğini söylemişti. Raporun ardından, güvenilir bir başka kaynak olan Jon Prosser, iPhone 14'ün neye benzeyeceğine daha net bir bakış sunan görüntüleri yayınladı.

 iPhone 14 hakkında detaylar netleşmeye başlıyor

Daha önce Weibo'da yayınlanan ve hemen silinen bir gönderi, Apple'ın tüm modeller için aynı tasarımı benimsemesinin ve çentikten tüm modellede kurtulmasının zor olacağını söylemişti. Bunun yerine, iPhone 14, çentik kullanımını bir yıl daha uzatacak, ancak boyut olarak bir kez daha küçültecek.

Apple'ın çentiği atması durumunda Face ID'yi nasıl uygulayacağı merak konusu. Apple, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ile çentiğin genişliğini azalttı ancak yüksekliğini artırdı. Bu, kamera sisteminin bileşen boyutlarının küçültülmesi ve iç parçaların yeniden yapılandırılmasıyla sağlandı. Kulaklık ayrıca çentik içindeki önceki konumundan üst çerçeveye taşındı, böylece çok fazla genişlik serbest bırakıldı. Yeni raporlar, Touch ID'nin gelecek yıl gelmeyeceğini iddia ediyor. Bu da Face ID'nin iPhone 14 cihazlarının kilidini açmanın tek yolu olmaya devam edebileceği anlamına geliyor.

Yorumlar
Marwel
Apple kim centigi kaldirma kim rakiplerindan 5 yil geride geliyor
Cevapla
Guga
ya ne diyo bunlar yine ayni seylar
Cevapla
Evzzzz
Apple hiç bir şeyi değiştirmesede yeter adamlar Mercedes kalitesinde telefon yapıyor cin markaları boş hikaye
Cevapla
İsimsiz bir kız
Yani evet malzeme kalitesi olarak apple ve samsung s..er şayomiyi
Murat Yılmaztürk
güldürmeyin bizi ya bir şey ekleyeceği yok geçen sene de aynı haberi yapmıştınız
Cevapla
İsimsiz bir kız
Eklesede zaten yine bi boku kaldırır
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.