Mobil

iPhone 14 henüz piyasaya sürülmeden zamlandı!

Apple bu yıl iPhone 14 cihazlarını piyasaya sürecek. Ancak cihazlar henüz gelmeden zamlandı diyebiliriz. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

iPhone 14 henüz piyasaya sürülmeden zamlandı!

Apple bu yıl en yeni serisi iPhone 14 serisini piyasaya sürecek. Şirket yepyeni Apple serisi ile ilgili beklentileri yükseltmiş durumda. Ancak artan enflasyon ve maliyetlerin de artması gibi sebeplerle iPhone 14 serisi henüz gelmeden zamlandı diyebiliriz. Hem maliyetlerin artması hem de şirketin kullanacağı teknoloji ile ilgili bir değişikliğe gitmesi iPhone 14 ürünlerini şimdiden zamlandırdı.

Güney Kore'deki kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre teknoloji devi Apple, ön kamera konusunda Çinli üreticiler yerine LG Innotek teknolojisini kullanacak. Şirketin bu seçimiyse ön kamera maliyetini üç kat artırdı.

iPhone 14 henüz piyasaya sürülmeden zamlandı!

iphone 14

Korea IT News'e göre Apple, iPhone’lardaki ön kameralar için artık Güney Koreli bir şirket ile çalışmaya başlayacak. iPhone 13 serisinde yaşanan hayal kırıklığının iPhone 14 serisi ile giderilmesi bekleniyor. Apple, yeni iPhone serisiyle birlikte telefonlarının ön kamera bölümünde LG Innotek’in ürünlerine yer verecek.

Şirketin normalde bu değişikliği iPhone 15 serisi ile yapması bekleniyordu ancak söz konusu hamle beklenenden de erken geldi.  Apple'ın bu değişikliğe gitmesinin sebebi ise Çinli üreticilerin kalite konusunda sınıfta kalması.  LG Innotek ise uzunca süredir Apple’ın arka kameralarını sağlıyordu. Şimdi ise yapılacak iş ortaklığı daha geniş bir kapsama yayılıyor. Apple ön kameraları konusunda artık düşük maliyete gitmemeyi planlıyor.

Yorumlar
Nokia 7610
İPhone çöp
Cevapla
Cenk
Apple ürünlerinde Lg markalı parça kullamasa çok iyi olurdu. üzerinde lg yazan her şeyin ömrü 2 yıl ile sınırlı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.