iPhone 14 modellerinin bataryaları ne kadar kullanılabilecek?

Apple tarafından tanıtılan yeni iPhone modellerine ilişkin en çok merak edilen konuların başında gelen şarj kullanım süreleri de açığa çıkmış oldu.

iPhone 14 modellerinin bataryaları ne kadar kullanılabilecek?

Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleştirilen lansmanın etkileri sürmeye devam ediyor. Kuşkusuz bu tanıtım organizasyonunun en önemli konuğu iPhone 14 serisiydi ve bu akıllı telefon modelleri daha uzunca bir süre gündemde kalmaya devam edecek. Özellikle de bu telefonların YouTube kullanıcılarının eline geçmesiyle birlikte, iPhone 14 serisine ilişkin bir hayli ilginç yeni şeyler öğreneceğimiz kesin. Ancak gelin bugün pek dillendirilmeyen ancak çok önemli olan batarya kullanımı konusunda bilgi verelim.

Apple tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, her zaman olduğu gibi yine yeni iPhone modellerinin batarya kapasitelerine ilişkin doğrudan bir açıklama yapılmadı. Yani hangi iPhone 14 modelinde nasıl bir bataryanın kullanıldığını bilemiyoruz. Ancak bu telefonların kullanım sürelerini de bilmediğimiz manasına gelmiyor.

iPhone 14 modellerinin bataryaları ne kadar kullanılabilecek?

Bizzat Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, seride yer alan akıllı telefon modelleri oldukça uzun sürekli video oynatma ve ses çalma süreleri vadediyor. İlk olarak iPhone 14 Pro Max modeline bakacak olursak, bu cihazın 29 saate kadar hafızadan video oynama, 25 saate kadar online video oynatma ve 95 saate kadar da ses çalabilme kapasitesine sahip olduğunu görüyoruz.

iPhone 14 Pro modelinde bu süreler sırasıyla 23 saat, 20 saat ve 75 saat olarak gerçekleşirken, serisinin yeni ismi iPhone 14 Plus ise karşımıza 26 saat, 20 saat ve 100 saat değerleriyle çıkıyor. Son olarak serinin başlangıç modeli olan iPhone 14 ise 20 saate kadar hafızadan video oynatma, 16 saate kadar online video oynatma ve 80 saate kadar ses çalma yeteneklerine sahip.