Mobil

iPhone 14 Pro kendi kardeşlerinin kurbanı oldu: İlk 5’te bile değil!

Popüler performans ölçüm platformu AnTuTu tarafından paylaşılan Kasım 2022 verileri, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin Apple cihazları arasında ilk sıralarda yer alamadığını gösterdi.

iPhone 14 Pro kendi kardeşlerinin kurbanı oldu: İlk 5’te bile değil!

iPhone denilince akıllara birçok özellik geliyor. Kimi akıllı telefon kullanıcıları bu telefonları tasarımları için satın alırken, kimileri ise tamamen bir statü göstergesi olarak görebiliyor. Ancak bir gerçek var ki o da Apple’ın her yeni akıllı telefonu sektörün en güçlü cihazlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ne var ki eğer karşılaştırmayı biraz daha geniş tutar ve tabletleri de bu kıyasın içerisine dahil edersek, işte o zaman işler bir hayli değişiyor.

Popüler performans ölçüm platformu AnTuTu tarafından Kasım ayına ilişkin paylaşılan verilere göre, Apple markasıyla satışa sunulan en güçlü mobil cihaz performans testlerinden tam 1.430.927 puan alan iPhone Pro 6 (12,9 inç) oldu. Bu tableti izleyense yine bir diğer iPad Pro 6 modeli olan 11 inçlik versiyon oldu ki onun aldığı puanda 1.307.165.

iPhone 14 Pro kendi kardeşlerinin kurbanı oldu: İlk 5’te bile değil!

Listeye bakmaya devam ettiğimiz ve üçüncü sıraya indiğimiz zamansa burada iPad Pro 5’in 12.9 inçlik modelini görüyoruz. Aslında hız kesmeden aşağılara doğru baktığımızda 4. sırada da yine iPad Pro 5’e ancak bu defa 11 inçlik modeline rastlıyoruz. Listenin 5. sırasında ise bizleri 1.084.220 puanla iPad Air 5 karşılıyor.

Peki Apple’ın en yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro nerede? İşte tam da iPad Air 5’in arkasında yani 6. sırada. Popüler akıllı telefon modeli AnTuTu’dan ancak 970.489 puan alabilmiş ve bu nedenle de listenin ilk beşinde kendine yer bulamamış. Tabi burada her ne kadar yeni iPad’lerin Apple’ın en güçlü yonga setlerinden güç aldığı gerçeğini biliyor olsak da, yine de aynı testlerden çok daha yüksek puan alan (tıpkı Asus’un yeni ROG Phone modelleri gibi) cihazların olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Yorumlar
MK
Abarttılar iPhoneyi
Cevapla
Joseph
İphone 14pro aldım siz alAmadınız fakirler 🤗
Cevapla
Yunus
Ömrümden 2 dk çaldınız, tebrikler
Cevapla
Abdulkadir
iPhone pro 6 iyiymiş ne zaman çıkar umarım uygun fiyatlı olur diyer modeller gibi.
Cevapla
JP
Yazıyı hazırlamadan bi okuyucu süzgecinden geçirseydiniz keşke. iPhone Pro 6 nedir?
Cevapla
Dedenin Ebesi
Ne abartın abi ya
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.