Mobil

iPhone 14 Pro modelleri kamera performansıyla şaşırtacak!

Teknoloji devi Apple yepyeni iPhone serisini bu sonbaharda piyasaya sürecek. İşte cihazlarla ilgili detaylar.

iPhone 14 Pro modelleri kamera performansıyla şaşırtacak!

iPhone 14 lansman etkinliğinin hızla yaklaşmasıyla, söylentiler daha fazla artmaya başladı. Teknoloji devi Apple bu sonbaharda yeni iPhone serisini tanıtacak. Bu seri ile ilgili ise söylentiler gelmeye devam ediyor. Şimdi yeni bir haber ise güvenilir bir kaynak olan Ming-Chi Kuo'dan geldi.

iPhone 14 Pro modelleri kamera performansıyla şaşırtacak!

iPhone 14 Pro modelleri kamera performansıyla şaşırtacak! - Resim : 1

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max'in 1.4µm piksel yakalayabilen yeni ultra geniş kamera sensörlerine sahip olacağı bildiriliyor. Bu, daha ayrıntılı çekimler ve daha iyi düşük ışık performansı anlamına gelecek. Referans olarak söz edecek olursak, mevcut iPhone 13 Pro ikilisi, ultra geniş kameralarıyla 1.0µm piksel yakalıyor. Yeni CMOS görüntüleme sensörüne yeni bir ses bobini motoru ve yeni bir kompakt kamera modülü eklenecek. Tüm bu bileşenler, eski iPhone 13 Pro modellerinde bulunanlardan %70'e kadar daha pahalı olacak.

Kuo, Sony'nin CMOS sensörlerini sağlayacağına, Minebea ve Largan ise VCM ile ilgileneceğine inanıyor. LG, ana kompakt kamera modülü tedarikçisi olarak lanse ediliyor. Yeni ultra geniş modüle ek olarak, iPhone 14 Pro serisinin 4'ü 1 arada piksel gruplama kullanan 48MP birincil kamera da getirmesi bekleniyor. Ortaya çıkan görüntüler, daha doğru renklere sahip çekimler ve daha iyi düşük ışık performansı sunacak. Her iki 14 Pro modelindeki ön kameralar, otomatik odaklama ve parlak f/1.9 diyafram ile büyük bir güncelleme alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.