iPhone 14 serisi hiç görülmemiş bir tasarımla gelecek

iPhone 14 hakkında söylentiler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. İşte detaylar.

iPhone 14 serisi hiç görülmemiş bir tasarımla gelecek

iPhone 13 serisi artık resmi. Beklendiği kadar farklı özellikler sunmayan seri iPhone 14 serisile ile ters köşe yapacak. Raporlara göre iPhone 14 şimdiye kadar görülmemiş bir tasarımla gelecek. Apple'ın sıradaki modeli hakkında şimdiden söylentiler çıkmaya başladı. Öyleyse yeni iPhone modellerinin nasıl olacağını tahmin etmeye başlamanın zamanı geldi. 

Bir süredir Apple'ın Face ID'den vazgeçeceği ve bir parmak izi okuyucusu kullanacağı bildiriliyor. Bunun da iPhone 14 serisi ile gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca, arka kameralar, iPhone 5'lerden beri görülmemiş bir tasarım ile aynı hizada sıralanacak.

iPhone 14 serisi yepyeni bir tasarım alacak

iPhone 14 serisi hiç görülmemiş bir tasarımla gelecek - Resim : 1

Tüm iPhone 14 modelleri 120 Hz LTPO OLED ekrana sahip olacak, hatta vanilya versiyonları dahi bu ekranı alacak. 14 serisi, 12 MP'yi geçen ilk iPhone'lar olabilir. ANalist Kuo, 48 MP sensörlerine sahip olacaklarını iddia ediyor. Bu tahminler %100 doğru olmasa bile, Apple muhtemelen gelecek yıl için büyük bir yeniden tasarım üzerinde çalışıyor diyebiliriz.

Apple ayrıca yeni serisinde Mini modeli de çıkartacak. Bunun yerine daha büyük bir model olan iPhone 14 Max gelecek. Tabii ki, iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesine tam bir yıl var ve Apple muhtemelen hala o cihazlar için planlama aşamasında. Şirket farklı konfigürasyonları deniyor ve test ediyor. Bu, hiçbir tasarım kararının nihai olmadığı anlamına geliyor.