iPhone 14 yeni bir dönemin habercisi olacak

Apple, kullanıcıların bir kısmının asla ısınamadığı, bir kısmının ise adeta iPhone nişanesi olarak kabul ettiği o özelliğini iPhone 14 ile kaldırmaya başlayacak.

iPhone 14 yeni bir dönemin habercisi olacak

Eğer, boyut konularında çok iyi bir gözlemci değilseniz standart iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'in ön yüzünden hangisinin hangisi olduğunu ayırmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu ayrımın en iyi yapılabilmesinin yolu ise, telefonun arka yüzünün çevrilerek kameralarına bakmaktır. Bununla birlikte Apple, iPhone 14 ile birlikte uygulayacağı yeni bir strateji ile, bu modeller arasındaki farkı da belirginleştirecek.

Apple hakkında bugüne kadar hep tutarlı bilgiler servis etmesiyle bilinen Çinli kaynak Mydrivers'a göre Apple, iPhone 14'ün iki modelinde kullanıcılarının bir kısmının hiç sevmediği bir kısmının ise Apple simgesi olarak kabul ettiği çentiğe veda edecek.

iPhone 14 yeni bir dönemin habercisi olacak - Resim : 1

iPhone 14 yeni bir dönemin habercisi olacak

Çinli kaynağa göre iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin ön yüzünde kamera için sadece ufak bir yuvarlak delik bulunacak. Bunun anlamı, bu iki modelin ön yüzeyinde alıştığımız çentik kullanılmayacak ve bu sayede en azından iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, standart iPhone 14'den de ayrılmış olacak.

Bununla birlikte bu farkında çok uzun soluklu olarak yaşanması beklenmiyor. Çünkü zaten daha önce Apple'a yakın kaynaklardan gelen haberlerde, Amerikalı teknoloji devinin gelecek iPhone modellerinde çentikten tamamen kurtulmak istediği, bunun için gerekli teknolojik ve yazılımsal alt yapı üzerinde çalıştığı, bununla birlikte geçişin bir süreç halinde olacağı belirtilmişti.