Mobil

iPhone 15 bu kez de farklı tasarım iddiaları ile gündemde

Apple’ın bir sonraki iPhone serisi olması beklenen iPhone 15 serisine ilişkin çok önemli yeni bir iddia ortaya atıldı.

iPhone 15 bu kez de farklı tasarım iddiaları ile gündemde

Apple’ı diğer akıllı telefon üreticilerinden ayıran en önemli fark, ne olursa olsun kendisine sadık kalan bir müşteri kitlesinin olması olsa gerek. Nitekim iPhone 14 serisinin tanıtılmasıyla birlikte özellikle standart model anlamında tam bir hayal kırıklığı yaşatan Apple, hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam edebiliyor. Üstelik iPhone kullanıcıları, iPhone 14 serisinin tanıtıldığı gün olan 7 Eylül’ün ertesi gününden itibaren iPhone 15 serisi hakkındaki iddiaları merakla takip etmeye başladı bile.

Öte yandan duyum kanallarının bu beklentileri fazlasıyla karşıladığını söyleyebiliriz. Bugüne kadar daha çok özellik iddialarıyla gündeme gelen iPhone 15 serisi, bu defa tasarım değişikliği ile adından bahsettirdi.

iPhone 15 bu kez de farklı tasarım iddiaları ile gündemde

Apple’a yakınlığıyla bilinen bir Twitter hesabı tarafından ortaya atılan son iddialara göre iPhone 15 serisiyle birlikte Amerikalı teknoloji devi köşeli tasarımdan bir kez daha yuvarlak hatlara geçiş yapacak.

Ezelden beri iPhone kullanıcısı olanların çok net bir şekilde hatırlayacakları üzere Amerikalı teknoloji devi en son iPhone 11 serisinde yuvarlak hatlı bir telefon üretmiş, sonrasında ise daha köşeli bir tasarım modeline geçmişti. İşte eğer iddialar doğruysa, aradan geçen 4 senenin ardından Apple’ın bir kez daha eski tasarımına dönüş yaptığını görebiliriz. Tabi bu iddianın gerçek olup olmadığını muhtemelen 2023 yılının Eylül ayına kadar hiç öğrenemeyeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.