iPhone 15 bu özelliği ile benzersiz olacak!

Geçen yıldan beri Apple söylenti değirmenini takip ediyorsanız, iPhone 15 Pro'nun dokunmatik sert düğmelere sahip olmasının beklendiğini hatırlayabilirsiniz.

iPhone 15 bu özelliği ile benzersiz olacak!

Ancak görünüşe göre Apple, iPhone'un fiziksel düğmelerini en az bir yıl daha değiştirmeyecek. Apple tedarikçisi Cirrus Logic, MacRumors tarafından tespit edilen bir hissedar mektubunda "önceki hissedar mektuplarında bahsettiğimiz yeni bir ürünün bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlandığı için artık planlandığı gibi piyasaya çıkması beklenmiyor" dedi.

Cirrus, iPhone'un Taptic Engine'ine giren bir çok bileşen üretmesiyle tanınıyor. Apple, şirketin en büyük müşterisi ve 2022'deki gelirinin %79’unu oluşturuyor. Kasım ayında Cirrus, yatırımcılara ve analistlere yeni bir yüksek performanslı karma sinyal (HPMS) bileşeni üzerinde çalıştığını (bu, Apple’ın kullandığı Tapic Engine ile aynı kategoride) ve 2023'te akıllı telefonlara geleceğini söylemişti. Bu hafta ise Cirrus, ürünün geleceğine ilişkin "sınırlı görüş mesafesine" sahip olduğunu açıkladı.

iPhone 15 bu özelliği ile benzersiz olacak!

iPhone 15 Pro'nun birkaç sert düğme içereceğini öne süren raporlar, geçen sonbaharda şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonundaki fiziksel ses ve güç düğmelerini dokunmaya duyarlı düğmelerle değiştirmeyi planladığını söyleyen Apple analisti Ming-Chi Kuo'dan geliyor. 

Geçen ay Kuo, Apple'ın "seri üretim öncesi çözülmemiş teknik sorunlar" nedeniyle planlarını değiştirmeye karar verdiğini belirterek tahminini revize etti. Hiç değilse, geliştirme, akıllı telefon sızıntılarına, özellikle de bir ürünün duyurulmasından aylar ve bazen yıllar önce dolaşanlara şüpheyle yaklaşmak için bir hatırlatma niteliğinde.