iPhone 15 hakkında bomba iddia! Özellikleri ortaya çıktı - Page 1

Sızıntılar ile gündeme gelen iPhone 15 ailesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Type-C girişiyle tanıtılacağı belirtilen iPhone 15 Ultra modelinin bazı teknik özellikleri belli oldu.


iPhone 15 hakkında bomba iddia! Özellikleri ortaya çıktı - Page 2

Avrupa Birliği Komisyonu, akıllı telefonlarda tek tip şarj girişini zorunlu hale getirdi. Gelecek yıl tanıtılacak iPhone 15 serisindeki en önemli değişikliğin Type-C teknolojisinin olacağı belirtiliyor. iPhone serisinde düşük veri aktarım hızı sunan Apple, nihayet kullanıcıların beklentilerini karşılayacak bir özellik ile karşımıza çıkacak.


iPhone 15 hakkında bomba iddia! Özellikleri ortaya çıktı - Page 3

iPhone 15 serisinde Apple tarafından üretilecek A17 Bionic işlemci kullanılacak. 3nm teknolojisiyle üretileceği belirtilen işlemci, TSMC’nin N3E mimarisi üzerine inşa edilecek. İddialara göre Apple, işlemci maliyetinin artması nedeniyle iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra modellerine zam yapacak.


iPhone 15 hakkında bomba iddia! Özellikleri ortaya çıktı - Page 4

Apple’ın radikal değişikliklerinden bir diğeri ise kamerada olacak. Şirketin iPhone 15 Ultra modelinin ana kamerasında Sony sensöre yer vereceği belirtiliyor. Bununla birlikte yeni modelde telefoto sensör ve ikili ön kamera da yer alacak.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.