Mobil

iPhone 15 Pro’ya ilişkin son iddia, ses düğmelerini beğenenleri yakından ilgilendiriyor

Apple’ın yeni amiral gemisi serisinin tanıtılmasına daha nereden bakarsanız bakın 6 ay var ancak söz konusu cihaz iPhone olduğunda söylentilerin önünü kesmek neredeyse imkansız oluyor.

iPhone 15 Pro’ya ilişkin son iddia, ses düğmelerini beğenenleri yakından ilgilendiriyor

Apple'ın iPhone 15 serisi bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Amerikalı teknoloji devinin yeni cihaz tasarımında bazı önemli değişiklikler getirmesi bekleniyor. Bu büyük değişikliklerden birinin yeni katı hal düğmeleri olması bekleniyor ve son raporlar bu konuda ek ayrıntılar açıkladı.

Son birkaç haftadır, Cupertino merkezli devin iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerini katı hal düğmeleriyle piyasaya sürmeyi planladığı haberleriyle ilgili raporlar yayınlanmıştı. Ancak yeni bir rapor, ses düğmesi tasarımının da yeniden tasarlandığını ve önceki nesil modellerdeki iki ayrı düğmenin yerine tek bir uzun ses düğmesinin olacağını açıkladı.

iPhone 15 Pro’ya ilişkin son iddia, ses düğmelerini beğenenleri yakından ilgilendiriyor - Resim : 1

iPhone 15 Pro’ya ilişkin son iddia, ses düğmelerini beğenenleri yakından ilgilendiriyor

En son sızdırılan render görüntüleri, iPhone 15 Pro CAD modelinin iki pimli bir tek çentikte gösterildiğini ortaya koyuyor. Bununla birlikte, YouTuber ZoneOfTech, sessize alma anahtarının da şu anda yukarı ve aşağı düğme şeklinde olduğunu ancak yeni cihazda bunun yerine tek basmalı bir düğmeye geçeceğini ekledi. Bu, iPhone'u sessize alma özelliğinin bir süredir mevcut olmasından bu yana yapılan önemli bir değişikliktir.

Katı hal düğmelerinin sağlayacağı haptik geri bildirim, iPhone 15 Pro modellerinde güç ve ses kontrolleri için kullanılacak. Rapora göre bu, iPhone 15 Pro modellerine iki ek Taptic Motorla sağlanacak. Diğer yandan, standart iPhone 15 ve muhtemelen iPhone 15 Plus, mekanik düğmeleri korumaya devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.