Mobil

iPhone 15 serisine ilişkin yeni bilgiler var

Apple’ın üzerinde çalışmaya başladığı iPhone 15 serisi, her gün yeni sızıntılarla gündeme gelmeye devam ediyor.

iPhone 15 serisine ilişkin yeni bilgiler var

Akıllı telefon dünyasının en önemli ismi konumunda olan iPhone, her yıl aynı heyecanla yeni üyelerini karşılamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda son olarak iPhone 14 serisiyle hayranlarının karşısına çıkan fenomen akıllı telefon modeli, özellikle Pro ve Standart ayrımıyla büyük tepki çekmişti.

Hatırlanacağı üzere iPhone 14 serisi 2 standart 2’de Pro modelden oluşmuş ancak standart modellerle pro modeller arasında büyük farkların olduğu ortaya çıkmıştı. Bununla birlikte özellikle iPhone 15 serisinden itibaren bu farkların artık uçurum boyutuna geleceği de epey uzun zamandır konuşulan bir mevzu. Neredeyse her gün gelen sızıntılarda bu konuya ilişkin önemli bilgiler içeriyor.

iPhone 15 serisine ilişkin yeni bilgiler var

Son olarak bu sabah saatlerinde Apple’a yakın bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre, Amerikalı teknoloji devi iPhone 15 serisinin pro modellerinin kamerasını Sony’e emanet edecek. Bunun anlamı, iPhone 15 Pro modelleri kamera anlamında adeta çağ atlayacak. Ancak eğer sızıntılar doğruysa, standart iPhone modelleri için böyle bir planlama bulunmuyor.

Öte yandan benzer bir durum yonga seti için de geçerli olacak. Bir sonraki iPhone modelinde yine Pro modelleri bir sonraki nesil A Bionic yonga setinden güç alacakken, standart modeller ise ancak bu sene satışa sunulan ve iPhone 14 Pro modellerinde kullanılan yonga setiyle gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.