iPhone 16 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi serisi iPhone 16 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

iPhone 16 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Apple'ın iPhone 15 serisinin lansmanı sonrasında iPhone 16 serisi üzerindeki yoğun çalışmaları devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre, bu serinin içinde yer alan iPhone 16 Ultra modeli, Apple Vision Pro teknolojisi ile uyumlu çalışmak üzere üç adet yeni küçük kamera ile donatılabilir.

Bir duyum hesabı sahibi olan Majin Bu, iPhone 16 serisi hakkında çeşitli yeni detayları Twitter üzerinden paylaştı. Bu duyumlara göre, iPhone 16 Ultra'nın arka kısmında üç ana kamera yer alacakken, bu kameraların yanı sıra üç küçük ek kamera daha bulunacak. Bu kameraların amacı tam olarak belirtilmemiş olsa da, Apple Vision Pro teknolojisi ile ilişkilendiriliyor.

iPhone 16 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Amerika'da satışa sunulacak olan modellerde mmWave modunu değiştirebilmek adına bir düğme bulunması bekleniyor. Bu düğme, kullanıcıların zaman zaman 6GHz frekansının altına geçerek, daha fazla güç tasarrufu, daha geniş menzil ve daha yüksek güvenilirlik elde etmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca, iPhone 16'nın 120Hz ProMotion özelliği ve çift arka kamera kurulumu ile geleceği söyleniyor.

iPhone 16 Pro modeli hakkında paylaşılan bilgiler ise oldukça dikkat çekici. Söz konusu modelin büyük bir değişiklikle gelmesi, onu piyasadaki en değerli model haline getirebilir. Daha önce gelen raporlara göre, iPhone 16 serisinin tamamı Wi-Fi 7 desteği ile birlikte gelecek. Bu sayede kullanıcılar daha hızlı kablosuz bağlantı hızlarına ve daha düşük gecikme sürelerine sahip olacaklar.

Son olarak, tüm iPhone 16 modellerinin daha yüksek kablosuz internet hızlarına ve düşük gecikme sürelerine sahip olabilmesi için Wi-Fi 7 desteğiyle donatılması bekleniyor. Bu, kullanıcılara kesintisiz bir internet deneyimi sunacak.