Mobil

iPhone 5, Galaxy S3'ten daha hızlı!

Benchmark testlerine göre iPhone 5 Galaxy S3'ten daha hızlı.


Apple iPhone 5'i tanıttığında A6 çipleriyle geldiğini ve iPhone 4S'in iki katı hızda olduğunu biliyorduk. Yapılan benchmark testlerinde iPhone 5'in puanı 1601 olarak belirlendi. iPhone 5 henüz raflardaki yerini almadı bu sonuçlar sadece kağıt üzerinde olsa da mümkün de olabilir.

En büyük rakibi tabi ki Galaxy S3'ün bu Benchmark'tan kaç puan aldığını merak ediyorsunuz. Galaxy S3'ün test sonucu 1560. Galaxy S3'ün Jelly Bean güncelleştirmesiyle ölçülmüş benchmark sonucu da 1700.

1347915748_iphonegaalxy.jpg

İşlemci testlerinde işletim sisteminin de etkisinin büyük olduğunu bu sonuçlarda çıkarabiliyoruz. Galaxy S3, Ice Cream Sandwich skorları iPhone 5'in gölgesinde kaldı. Apple iPhone 4S'in bu testten aldığı sonuç da 631 olmuştu. Eğer sonuçlar doğruysa Apple'ın yeni cihazında iyi bir yol katettiğini söyleyebiliriz. Ayrıca iPhone 5'in yeni iPad'den daha hızlı olduğu da belirtiliyor.

Yorumlar
Misafir
malesef apple telefonculuk noktasında bir gerileme içinde..malesef diyorum çünkü apple'in yenilikçi stratejisi biz tüketicilere çok şey kazandırmıştı.rekabete yol açmıştı. sektöre yön vermişti...ama malesef ellerind orjinal bir fikir kalmadı sanırım... yaptıkları sadece şudur, süslü püslü reklamlar : seyredin anlayacaksınız.. http://www.youtube.com/watch?v=EaKWHvUASgk&feature=player_embedded bence ilk dalgadan sonra iphone satışları azalacak..bu sefer piyasada önde olamayacaklar..zira yukarıda da dediğim gibi kullanıcıları arasında hep yenilikçi, yen , orjinal şeylerin beklentisini oluşturdu..orjinal ve yenilikçi bir şey görülmeyince, diğer markalarla aynı statüde değerlendirilmeye başlanacak..eh o zaman nasıl rekabet edecek, edebilece mi göreceğiz...şimdiye kadar hep farklı statüde tutuluyordu..
Cevapla
Misafir
artık devrim niteliğinde bir şey çıkaramayacağı için androide (yakında windows mobile'da saldırır) saldırıp satışlarını durdurarak oradan pazar payı kapmaya çalışıyor.sadece ben düşünürüm başkası düşünümez diyor.apple'in ne kadar tekelci olduğu , dünyadaki bir numaralı tekelci olduğu malum. dünyadaki bir numaralı tekelci olduğu malum. dünyada başka marka kalmasa tek apple kalsa yine tatmin olmazlar.ama son zamanlardaki stratejileri ile (mahkemeler vs) düşünceleri, orjinal fikirleri bile tekellerine almaya çalışıyorlar..yuh artık diyordum.ikir ile ancak daha orjinal bir fikirle yarışırsın..artık apple 'da orjinal bir fikir kalmamış..para kazanaktan başka bir şey düşünmüyorlar..
Cevapla
Misafir
Türkiye dünyada akıllı telefon kullanma oranı en yüksek olan ülkelerden biri.Apple doğru düzgün bir tüf klavyeyi bile becerememiş.Türkiye'ye nasıl baktıkları ortada.iphone fanları hala o kadar iddialı konuşup, bütün forumları işgal etmeye devam edecekler mi merak ediyorum doğrusu apple öyle bir beklenti oluşturdu ki fanları arasında.her seferinde devrim niteliğinde bir şey çıkacak diye bekliyor herkes..ya ne bekleniyordu ki..sonuçta telefon işte, dört köşe, daha ince, daha hafif bundan daha fala ne yapabilir ki..kendi kendini bitirecek apple bu gidişle.
Cevapla
Misafir
ne gereği var kendimizi kasaya ios androidden daha iyi ama android açık kaynak kodlu o sebepten daha cazip telefonuna istediğin ayar yapibiliyorsun oyunları bedava getiriyorsun daha ne olsun devam androide nexus yeni sürümünü çıkarırlarsa telefon değiştiririm razr hd geliyor ama 4 ile 4.1 kullanıyorum o daha yeni telefon bide. ios hafife alınmasın ama android ile herşey daha cazip.
Cevapla
hanifi
koyundan farkınız yok iphonecular . gidin alın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.