Mobil

iPhone 5 hesap cüzdanı özelliği ile geliyor!

Apple, iPhone 5'te NFC teknolojisini dahil edecek.

iPhone 5 hesap cüzdanı özelliği ile geliyor!

Sabırsızlıkla çıkışı beklenen ve iPhone’ların üretildiği Foxonn fabrikası sahibinin bile iPhone 5 çıkmadan Galaxy S III almayın diye iddialı konuştuğu akıllı telefon şimdi de yeni özelliğiyle herkesi şaşırtacak.

Yeni nesil iPhone’u, Apple'ın bu yılın Eylül yada Ekim ayında tanıtacağı düşünülüyor. Cihaza iPhone 5 adı verileceği kesin gibi görülüyor. Yeni gelen haberlere göre Apple, iPhone 5'te NFC teknolojisini dahil edecek.

1340708695_passbook-1.png

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iOS 6 ile sunulacak olan bu özellik iPhone 5'i bir mobil hesap cüzdanına çevirecek gibi görünüyor. 9to5mac sitesinin ele geçirdiği bilgilere göre iPhone 5 için geliştirilen iki yeni Prototip cihazda NFC teknolojisinin kullanılacağı söyleniyor.

1340709187_apple-iwallet-patent.jpg

Site ayrıca yeni iPhone 5'te 4 inç ekran kullanılacağını gösteren bazı parçalara da ulaştığını söyledi.

Yorumlar
Misafir
Android Neredeyse 2 senedir NFC teknolojosini kullaniyor, bu iPhone u lanse edenler gercekten insanlari salak yerine koyuyor yeni bir teknoloji eklemisler gibi. Cok enteresan bir koyun tuketici kitlesi var.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.