Mobil

iPhone 5 için yolun sonu göründü!

Apple, iOS 10.3.2 Beta 1 güncellemesi ile artık 32 Bit destekleyen iPhone ve iPad modellerinde destek vermeyeceğini açıkladı.

iPhone 5 için yolun sonu göründü!

Apple, geçtiğimiz gün yayınladığı iOS 10.3 güncellemesi ile 32 Bit işlemciyi destekleyen uygulamalar için bir düzenlemeye gitmişti. 64 Bit desteği bulunmayan bu uygulamalar için geliştiricilerden güncelleme isteyen Apple, şimdi de kendi ekosistemi içerisinde 32 Bit'i öldürmeye karar verdi.

Geliştiriciler için sunulan iOS 10.3.2 Beta 1 güncellemesi ile artık 32 Bit işlemciye sahip olan iPhone ve iPad modellerinin fişi çekiliyor. iOS 10.3.2 güncellemesini alacak cihazlar arasında iPhone 5, iPhone 5c ve 4. nesil iPad modelleri yer almıyor.

Tahminlerimize göre önümüzdeki yıl içerisinde iPhone 5 modeline olan teknik destek de tamamen kesilecek ve iPhone 5, Vintage Apple ürünleri arasındaki yerini alacak.

İlerleyen dönemlerde gelecek olan iOS güncellemelerini iPhone 5s ve sonrası, iPad Air ve sonrası ve iPod touch 6. nesil ve sonrası cihazların alacağını söyleyebiliriz.

1490767000_the-ios-10.3.2-beta-removed-itunes-restore-images-for-32-bit-devices.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.