Mobil

iPhone 5 kendi kendini imha ediyor!

Telefonunuz çalındığı zaman kendi kendini imha etmesini ister miydiniz?

iPhone 5 kendi kendini imha ediyor!

Telefonunuz çalındığında tedbir olarak yapılacak birçok farklı uygulama geliştiriciler tarafından kullanıcılara sunuldu. Bu uygulamaların içine kendini imha etme özelliğini de aatama ekibi ekledi.

1335797865_siri-exterminates-iphone52.jpg

Telefonunuz başkasının eline geçtiğinde imha olsun ister miydiniz? Apple, geliştirdiği uygulama "Find my iPhone" özelliği ile telefonunuz çalındığında ya da bir yerde unutulduğunda onu GPS üzerinden takip edebiliyor, telefonu kilitleyebiliyor ve içerisinde bulunan bilgileri silebiliyorsunuz. Aatama ekibi buna yeni bir özellik eklemiş ve bu özellik ile telefonunuzu imha edebiliyorsunuz.

Aatama ekibi, Daha önce de iPad 3 için farklı bir konsept video hazırlamıştı ve videoyu size . Bu sefer de iPhone 5 için konsept bir video hazırlamış. Ekibin hazırladığı videoda çok geniş ekranlı bir iPhone yer alıyor. Bu ekran iPhone 5'in daha geniş ekranlı olacağı söylentilerini hatırlatıyor. Videoya göre iPhone 5′e i 3 kez yanlış şifre girildiğinde Siri açılıyor ve "Telefonunuz imha edilecek" diye sesli mesaj veriyor. Sonrada küçük bir patlama ile telefon imha oluyor.

Tabi ki bu videoda olanlar sadece konsept böyle bir uygulama yok.

Yorumlar
Misafir
bu balon haberleri yayınlamaktan vazgeçin artık. böyle bir özellik olmayacak. iphone 3, 3s, 4, 4s çıkmadan önceki söylentileri bir hatırlasanıza... konseptlerde ne palavralar dönüyordu. en son yaşanan 4s rezaletinide bir hatırlayın isterseniz. İphone'nun sizin için oluşturdu hayal dünyasında gezinip duruyorsunuz. Yakında iphone, çalındığında ayaklanıp eve kendi geri dönüyor deseler inanacak durumdasınız. teknoloji takipçileri olarak şunu yapmanız gerekiyor. olabilecek süper gelişmeleri 100 yıl öncesinden vermeniz mantıklı değil. evet ileride telefonlar arabaya bile dönüşebilir ama şu an ömrümüz buna yeter mi. Gerçekçi olmak lazım, iphone'nun palavralarını ve reklamını yapmaktan vazgeçmelisiniz.
Cevapla
Misafir
Haberi okumadınız sanırım! Altında konsept olduğu ve öyle bir uygulamanın olmadığı yazıyor!
Cevapla
Misafir
Olmayan ve olamayacak bir özelliği neden haber yaptınız peki. Sizde benim yazdığımı okumamışsınız ki, verdiğim tepkinin iphone reklamına karşı olduğunu anlamamışsınız. Buraya şahsen ben reklam okumaya değil teknolojik olayları yakından takip etmek için giriyorum. eğer bu haber teknolojik bir haberse burdan admin'e sesleniyorum benide yazar yapsın. Demek teknoloji haber yazmak bu kadar kolay.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.