Mobil

iPhone 5C artık üretilmeyecek mi?

Apple'ın plastik kasalı telefonu iPhone 5C'nin üretimine son mu veriliyor.


Apple bu yıl her zamanki tanıtımlarından farklı bir etkinliğe imza attı. Her yıl tek çeşit iPhone modelini tanıtan şirket, bu yıl yüksek özelliklere sahip son model akıllı telefonu iPhone 5S’in yanı sıra, uygun fiyatlı plastik kasa iPhone 5C modelini de kullanıcılarına sundu. Yeni iPhone 5C plastik kasası dışında büyük ölçüde geçen yılın amiral gemisi iPhone 5 modeline benziyordu. Ancak şirket iPhone 5C’den umduğunu bulamamış gibi görünüyor.

Yeni gelen haberlere göre, Apple'ın önde gelen iş ortaklarından Foxconn'un iPhone 5C'nin üretimini durduracağı söyleniyor. Digitimes'ın kaynaklarından edindiği bilgilere göre Foxconn, iPhone 5S’in üretimine daha fazla yoğunlaşmak için iPhone 5C'nin üretimini sürdürdüğü Zhengzhou'daki fabrikasında bu üretime son verecek.

1384769835_iphone-5c-front-colours.jpg

Bazı kaynaklara göre ise Foxconn, üretimi tam anlamıyla durdurmayıp haftanın belirli günlerinde sınırlı sayıda üretecek ve daha sonra zamanla üretimi azaltarak bitirecek.

Foxonn bu konuyla ilgili açıklama yapmadı ancak, bu tür söylentiler bir süredir devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.