Mobil

iPhone 5C'de iOS 7.1.1 JailBreak Yapıldı mı? [Video]

iOS 7.1.1 için JailBreak gün sayıyor.

iPhone 5C'de iOS 7.1.1 JailBreak Yapıldı mı? [Video]

JailBreak kapalı yazılımlara son kullanıcının dışarıdan müdahale ederek market dışından da program yükleyebilmesini sağlayan bir yazılım; arka kapı bir durumdur. JailBreak yasal olmayan bir süreç asla değildir; fakat üreticiler hem Android olsun hemde Apple olsun Root yetkisi kazandırılmış ve geliştirici seçeneklerine erişilmiş cihazlarına kapsamlı garanti verebilir yada garanti dışı bırakabilmektedir.

JailBreak ile iOS cihazınıza AppStore'da olmayan bir çok program "tweak" yükleyerek telefonunuzu farklılaştırıp daha kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Apple'ın video görüşme hizmeti FaceTime ilk zamanlar 3G üzerinden görüşmeye kapalıyken JailBreak ile kazandırılan 3G görüşme aktif seçeneği bir sonraki iOS sürümünde direkt olarak kullanıcılara sunulmuştu. 

Kısacası JailBreak kimi zaman çoğunluğun sesi olup yazılım geliştiricilere yol gösterici de olabilmektedir. Evasion7 ve pod2g JailBreak grupları yeni güncelleme için JailBreak çalışması yapmayacaklarını ve tüm kaynaklarını iOS 8'in JailBreak yapılmasına harcayacaklarını belirtmişlerdi. Winocm ve i0n1c grupları ise çalışmaya devam ettiler ve iOS 7.1.1'in JailBreak yapılmış görüntülerini sonunda bizlerle paylaştılar. Aşağıdaki videodan iOS 7.1.1 yüklü iPhone 5C'nin JailBreak yapılmış görüntüsünü izleyebilirsiniz. Buradan da şunu anlamaktayız çok yakında iOS 7.1.1 için kararlı JailBreak güncellemesi yayınlanacak...


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.