Mobil

iPhone 5'de alüminyum kasa kullanılacak

iPhone meraklılarının beklediği iphone 5'de alüminyum kullanılacak.


iLounge.com sitesinin güvenilir kaynaklardan aldığını iddia ettiği iPhone 5 ile ilgili çıkış tarihi ve bazı yeni özellikleri duyuruldu.

Bu sitenin verdiği habere göre iPhone 5, 2012 yılının yaz mevsimine doğru mevcut modelden 8mm uzun bir tasarıma ve 4 inç boyutlu büyük bir ekran ile kullanıcılara sunulması bekleniyor. iPhone aliminyum kasa ile sunulacağıda belirtiliyor. iPhone 5'te 'teardrop' olarak adlandırılan eğimli tasarım olmayacak.

iPhone 5'te temel değişen özelliklerden biri olarak kamera çözünürlüğü ve ekran boyutu olacak. Apple'ın iPhone 5 ile birlikte aynı anda fiyatı daha uygun bir iPhone modeli duyuracağı bekleniyor. Bu ucuz modelde büyük ihtimalle veri depolama boyutu küçülecek. Apple bu strateji ile ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmış olacak.

iPhone 5 kamerasında maalesef çift led görünmüyor. Apple yine her zamanki politikasını uygulayarak bazı özellikleri önceki sürümlerde olduğu gibi kısacak görünüyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.