Mobil

iPhone 5'in Android'i arkada bırakabilmesi için gerekenler!

iPhone 5'te olmayacak 5 özellik!


Aslında genel olarak alıştığımız şeyleri değiştirme konusunda zorluk çekiyoruz. Android kullanıcıları Android'den vazgeçmekte, iOS kullanıcıları iOS'tan vazgeçmekte tereddüt yaşıyor. iOS sadece iPhone'larda kullanıldığı için en çok kullanılan işletim sistemi Android.

5 yıl önce Apple ilk dokunmatik telefonunu duyurmuştu. Bugün ise iPhone 5 bizlerle olacak. Apple'ın düzenleyeceği iPhone 5 etkinliğine bir günden az bir zaman kaldı. Apple hayranları iPhone 5 satışa çıkacağında muhtemelen yine fiyatına bile bakmadan uzun kuyruklara girecek. Android hayranları ise iPhone 5'ten fazla bir şey beklemiyor, yeni bir makyaj tazeleme olarak görüyor.

iPhone 5'in neler getireceğiyle ilgili bir çok haber yayınlandı. Neredeyse her gün iPhone 5'ten görüntüler internete sızdırıldı. Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean iyi bir giriş yaptı, acaba son Apple da aynı etkiyi yapabilecek mi?

Uygulama marketleri açısından Android geliştirilmeye daha çok müsade eden bir platform sunması nedeniyle bazı avantajlara sahip. Fakat iOS da bu konuda kendini ispatlamış bir işletim sistemi. Bana göre Android'i tam anlamıyla geride bırakabilmesi için iPhone 5'te olması gereken bazı özellikler var. Bu yazımızda iPhone 5'te olması beklenmeyen özellikler var. Ancak yarın Apple'dan alacağımız sürpriz haberler iPhone 5 için güzel olabilirdi.

İlk olarak son günlerde çok tartışılan 4G LTE iPhone 5'te gelmeli diye düşünüyoruz. 3G'nin hayatımıza katkısı büyük oldu, 3G'den önceki hayatımızı düşünürsek değerini anlayabiliriz.

Peki LTE'nin de hayatımızda vazgeçilmez bir yeri olacak mı? Yeni iPhone için geri sayım başladı. Apple iPhone 5'te 4G LTE olacağı konusunda bazı söylentiler dolaştı. Şimdilik gelmeyeceğini tahmin etsek de Apple'ın sürprizlerine hazırlıklı olmak gerekir.

Artırılabilir bellek ve evrensel bir şarj girişi Apple için geç kalmış bir gelişme. Firmanın 30-pin şarj girişinden kurtulup daha küçük bir şarj cihazı kullanacak olması küçük de olsa güzel bir adım. Ancak iPhone kullanıcılarının şarj cihazlarının başına bir şeyler geldiğinde hayatlarının kabusa dönüşmesine hala çözüm bulunamadı.

Apple eğer kullanıcılarına bunu sunamıyorsa en azından bir mikro SD kart girişi sunabilir. Belki ekstra hafıza ya da veri aktarımında kolaylık sağlanmış olur. Diğer bir madde daha büyük ekranlar olabilir. Her ne kadar bazıları bu fikrime katılmasa da, ben daha büyük daha iyidir görüşünü savunuyorum.

Mobil cihazlarda büyük ekranın keyfi daha iyi olabiliyor, sadece cebimize sığmayabiliyor. iPhone 5'in 4 inç olması da bir başlangıç diyebiliriz fakat Note, Nexus ve S3'e oranla sanırım küçük kalıyor.

Son olarak da Apple bazı kalıplarından kurtulmalı. Örneğin klavye, Android klavyede Swype yükleyerek değişik seçeneklere ulaşabiliyorsunuz. Belki bu durum pek stabil görünmüyor fakat iPhone'un kendi klavyesine hapsetmesi de çok iyi sayılmaz. En azından bir kaç seçenek ekleyerek bu duruma bir çözüm getirebilir.

Yeni iPhone'da beklemediğimiz ancak olması güzel olabilecek bazı özellikler var. Örneğin NFC ya da wireless şarj edilebilme. Her ne kadar olmazsa olmaz özellikler olmasa da rakipleri arasında farklar kalmasını önler.

Bir çok iPhone kalıplarından kurtulana kadar Android tercihlerini sürdürecek, bazıları da iPhone'un kalıplarının onu 'iPhone' yaptığını düşünecek. Bugün iPhone 5 tanıtılacak, anlık bilgiler için bizi takipte kalın.

Tim Cook1347431104_1344539577iphone-5-icin-dev-tarih-iddiasi-3157.jpg
Yorumlar
Durmadan ezık dıyen kişi isteyen istedini alır iPhone 5 e küfür etmen gerekmez. S3 ve iPhone 4s kıyaslanmaz kullanıcıya göre degısır
Cevapla
adem
birincisi iphone spy teknoloji kullaniyor. herkesi kontrol etmek ister....
Cevapla
hanifi
ne oldu ya sen elindeki cihazlari sayarak gösteriş yaparken iyidi? demi? bu özellliklere 2500 lira verecek saf varsa buyursun versin diyorum ben sadece benim amacım insanları bilinclendirmek yoksa herkes istediği telefonu alır. ama şerefsizlerın benim insanıma kazık atmasına da izin vermem arkadaş. O KADAR!
Cevapla
hanifi
BU DA SANA KAPAK OLSUN EZIK . AL SANA IPHONE5. BU ARADA S2 KULLANİYORUM ARKADAŞLAR SIZ BU EZIK GÖSTERIŞ BUDALASİNA BAKMAYİN YA S3 YA S2 ALİN KEYFINIZE BAKIN .XDXDXD EZIK! INSANDA BIRAZ UTANMA OLUR HALA IPHONE DIYOR. HA HA HA YEDIĞI KAZİK YETMIYOR BAZİLARİNA DAHA YOKMU ! DIYOR EZIK. HA HA HA HA XDXDXD
Cevapla
hanifi
gerilme naziiiim millete para ile övünecegine aklınla övün emme oda sende yok. ha ha ha XDXD dün sana iphone kendi cevap verdi. hadi şimdi koş bakalım almaya EZIK SENIN GIBI EZIKLER ANCAK MAL VE PARA ILE ÖVÜNÜR AMA BEN BURADA SENIN GIBI SERVET TARTİŞMASİNA GIRMEYECEĞIM . EZIKLERIN EFENDISI NAZİM HA HA HA HA .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.