Mobil

iPhone 5'in inceliği ne kadar olacak?

iPhone 5'in inceliği hakkında yeni bilgiler geldi.


Tüm dünyada olduğu gibi Çin'de de büyük merakla beklenen yeni iPhone'un Eylül ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Çinliler özellikle geçtiğimiz yıl iPhone'a büyük ilgi göstermişti. Çinliler bu yıl da milyonlarca iPhone alacak potansiyele sahip Çin, iPhone'un üretim merkezi konumunda ve bu sebeple iddiaların kaynağı genelde bu ülkeden çıkıyor.

Yeni gelen iPhone 5 hakkındaki iddiaların kaynağı Çin'de yayın yapan bir gazete oldu. Apple Daily adındaki gazete, yeni iPhone'un daha ince olacağına dair bilgiler elde ettiklerini iddia etti. Her noktada aynı kalınlığa sahip yani iPhone 4/4S'te olduğu gibi çıkıntısız bir tasarımla geleceği söylenen ürünün, 7.6mm kalınlığında olacağı söyleniyor. Bu ölçülerdeki iPhone 5 şuanda mevcut olan 9.3mm iPhone 4/4S'ten 1.7mm daha ince olacağı anlamına geliyor.

1344539577_iphone-5-icin-dev-tarih-iddiasi-3157.jpg

Eğer bu incelik gerçekse iPhone kullanıcıları için önemli bir gelişme olacaktır. Telefon pazarında şimdiden 6.2 mm kalınlığındaki ZTE Athena dünyanın en ince akıllı telefonu konumunda. Bu incelikle Apple'ın önünde yer alıyor. Ayrıca iPhone 5'in bu kadar ince olmasının batarya ömrüne ne kadar etki yapacağı da merak ediliyor. Zaten pil konusunda eleştirilen iPhone'ların incelme uğruna daha küçük bir pil kullanması kullanıcıların tepkisine yol açacaktır.

Ekranının 4 inç boyutuna çıkması ve 7.6mm kalınlıkla olması iPhone 5 için diğer rakiplerine büyük üstünlük olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.