Mobil

iPhone 5'in kamerasındaki soruna Apple'dan açıklama!

Apple, iphone 5 kamerasında oluşan mor bulunaklığın nedenini açıkladı.

iPhone 5'in kamerasındaki soruna Apple'dan açıklama!

Apple'ın geçtiğimiz ay tanıttığı yeni nesil iPhone'u piyasaya çıkar çıkmaz satış rekorları kırdı. Fakat akıllı telefon çıkar çıkmaz sorunları da beraberinde getirdi. iOS 6 ile birlikte gelen iPhone 5'in haritalar ve bazı yeni uygulamalar ile başı dertteydi. Son olarakta iPhone5'in kamerasında sorun olduğu söylenmeye başlandı.

Kullanıcılarının kafasını karıştıran kamera sorununun, telefonun kamerasıyla çekilen fotoğraflarda mor bir parlaklık oluşması ve fotoğrafın kalitesini doğrudan etkilemesi olduğu söyleniyor. Apple, sayfasında yaptığı "iPhone: Camera image effects" başlıklı açıklamada, bu durumun teknik detayını açıkladı.

1349682251_iste-iphone-5-fotograflari36.jpg

Apple, iPhone 5 kamerasının, eski modeline göre lensinin daha küçük olduğunu söyledi ve çekilen manzaranın dışında kalan ışık kaynakları nedeniyle fotoğrafta parlaklık oluşturabileceğini vurguladı. Yapılan açıklamada, görüntülenen bölgenin hemen dışında kalan ışık kaynağının kameranın lensine yasıma yapabileceği söylendi. Şirket çözüm olarak ise kameranın açısının değiştirilmesini veya fotoğrafı çeken kişinin bir iki adım hareket ederek konumunu değiştirmesini tavsiye etti.

Yorumlar
mızmız
iponu yeni almışbiri ya şunla bir fotoraf çekeyim diyor günışında çektiyi foto ya bir bakıyor surat mosmor kesiliyor fotoda aynı morluk nede olsa çürük elma mor olur işte tam ona göre birçekim rengi yeregöhe sıdıramayanlara şaşıyorum android ezer boşuna bunların fanlını yapmayın zaten çoluk cocuğun üretiyibir alet
Cevapla
arkadaşlar şu anda en iyi kamera kuşkusuz nokia da carl zeis mercek var kamera yönünden hiç sıkıntı olmaz
Cevapla
xentrix
İphone telefonlarin efentisidir.iphone herzaman 1.sıradadır.ondan sonra gelen çakmaları 10.sıradan başlar.
Cevapla
abdullah
arkadaşlar ben iphone kullandım s3 kadar zevk alamadım tekrar 4s i bırakıp s3 aldım bunun kadar iyi tel zannetmiyorum olsun elma armut hikaye
Cevapla
one x
3300 tl veren arkadaşlarda akıl olmadığını bildikleri için böylece kandırıp,geçiştiriyorlar işte :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.