Mobil

iPhone 5'in üreticisinden ilginç itiraf!

iPhone 5'i üreten Foxonn fabrikası yöneticisi itiraf etti.

iPhone 5'in üreticisinden ilginç itiraf!

Tayvan'da bulunan ve bir çok ünlü firmanın üreticiliğini yapan Foxconn fabrikasından ismi açıklanmayan bir yönetici, Apple'ın iPhone 5'i ile alakalı bazı açıklamalar da bulundu.  Yöneticinin açıklamalarına göre iPhone 5'i birleştirmenin şirketin işçileri oldukça zorlanıyorlar.

iPhone 5'in ince ve hafif olması nedeniyle tasarımının oldukça karmaşık olduğunu söyleyen Foxconn yöneticisi, Foxconn'un şimdiye kadar birleştirmekte en çok zorlandığı cihaz olduğunu dile getirdi. Yönetici, işçilerin zorlanmasının nedenini ise şu şekilde açıkladı: "Bu yeni cihazı yapmayı öğrenmek zaman alıyor. Yapa yapa öğreniliyor. Verimliliğimiz her geçen gün artıyor."

1350830817_iste-iphone-5-fotograflari5.jpg

iPhone 5'in kutusundan çizikli çıkması gibi bazı kalite sorunlarının yaşandığını da kabul eden Foxconn yöneticisi,  bu konuyla ilgili ise şunları söyledi: "Hem estetik hem de pratik ihtiyaçları karşılamak her zaman zordur."

iPhone 5 rekor satışa yetişememiş ve stoklarında sorun yaşamıştı. Şimdiye kadar bu sorunun iPhone ekranlarını sağlayan Sharp'tan kaynaklandığı düşünülmüştü. Fakat anlaşılan o ki gecikmede Foxonn fabrikasının da payı bulunuyor.

Yorumlar
yalan bundan sonrakiler satilsin diye kurgulanmis guzel bir teknik
Cevapla
m@p53
yani iPhone ilk alanlar kobay sayılabilir. iPhone montajını tam öğrenince de 5S çıkacaktır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.