Mobil

iPhone 5'in yeni görüntüleri sızdırıldı!

Apple'ın bu sonbaharda satışa sunacağı kullanıcılarının merakla beklediği yeni iPhone'un tasarımının nasıl olacağı belli oldu.

iPhone 5'in yeni görüntüleri sızdırıldı!

Bazı sitelerin sızdırdığı resimler ile yeni iPhone'un tasarımı belli oldu.  Bu görüntüler uBreakiFix ve 9to5 Mac sitelerinin her ikisinde de yayımlandı. Yeni görüntülerdeki kılıf ve ön arka kapak tasarımlarına bakıldığı zaman geçmişteki sızıntılarla uyum sağlandığı görülüyor.

1338376097_yeni-ip-1-550x380.jpg

Apple'ın bir takım iyileştirmeler gerçekleştirmekle birlikte ana tasarımı koruduğu görsellerden belli oluyor. Örneğin dock bağlantısı ufalmış, kulaklık soketi sağ alt köşeye taşınmış, hoparlör ızgaraları yeniden tasarlanmış ve kamera lensi ile LED flaş arasındaki boşluk fazlalaşmış görünüyor.

1338376116_yeni-ip-2-550x325.jpg

Büyük ihtimalle ikinci mikrofonun önden arkaya taşınacak ve bu suretle de video kayıtlar esnasında daha iyi bir ses çekim kalitesi sağlanacak olmasından dolayı bu farklılık yapıldı. Bu değişimler haricinde gördüğümüz gibi ana tuş korunuyor. Ayrıca ön ekranda da yine cam kullanılmış. Ortalanan FaceTime kamerası ise kulaklığın üzerine getirilmiş.

1338376131_yeni-ip-3-550x235.jpg

Bir önceki modeline göre genişliği aynı kalmış ama uzunluğu artmış. Söylentilere göre modelin 3.9-inç'lik (1136 x 640) bir ekranla gelmesi bekleniyor.

Önceki söylentilerden biride ekranı genişletmek için baştan sona ekran olacağıydı. Görüntülere göre bu modelde bu uygulanmayacak.

Yorumlar
Misafir
Bunları yabancı ve büyük sitede paylaşırsanız Apple son anda bir değişiklik yapıp cihazı değiştirebilir.Mesala S3 çıkınca bir video yayınlanmıştı adam prototipini koymuş inanmayın yani bunlara
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.