Mobil

iPhone 5s, Akademi Sineması Müzesi'nde sergilenecek!

Sinema sektöründe rol oynayan iPhone 5s, Akademi Sineması Müzesi'nde sergilenecek!

iPhone 5s, Akademi Sineması Müzesi'nde sergilenecek!

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Akademi Sineması Müzesi adında bir müze inşa etmeye hazırlandığını duyurdu. İşin ilginç tarafı ise Akademi Sineması Müzesi'nde, Apple'ın iPhone 5s modelinin sergilenecek olması. Peki, iPhone 5s'in bu müzede işi ne?

Yönetmen Sean Baker, birkaç yıl önce Tangerine ve Sundance isminde filmini iPhone 5s ile çekmişti. Bu filmler, maliyetinin yedi katı kadar hasılat elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştı.

Profesyonel kameraların maliyetini iPhone 5s ile düşüren Sean Baker, iPhone 5s'in Akademi Sineması Müzesi'nde sergilenmesinde büyük rol oynayacak. Günümüzde çoğu kısa filmin iPhone 7 ile çekildiğini biliyoruz.

Ancak zamanında  Apple'ın üretmiş olduğu iPhone 5s de kamera sektöründe çığır açmıştı. Önümüzdeki yıllarda bu tip haberlere çok rastlayacağız gibi görünüyoruz. Umarız diğer telefon üreticilerinin modelleri de bu tip organizasyonlara konu olur.

Yorumlar
YSNTZC
SATIŞ REKLAM POLİTİKALARI BUNLAR. PARAYI VER SENİNLE BİLE FİLM ÇEKERLER
Cevapla
holly
yuttum
Cevapla
Timmy
iPhone 5S'imin kamerası cidden profesyonel kameralarla yarışıyor, 16 MP imiş 2-3-4 kameraymış hepsi hikaye zaten :)
Cevapla
Samet
iPhone 5S çığır mı açmıştı? HTC M7 o zaman çift kamerayla sanayi devrimi falan başlattı... Apple zamanında verdi parayı film çektirdi reklam amaçlı hala da yapar bilmeyen yok. 2018e giriyoruz hala iPhonelar mono ses kaydediyor videoda rezillik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.