Mobil

iPhone 5S kıvrımlı tasarımla mı gelecek?

Apple'ın aldığı patent akıllara bu soruyu getirdi.

iPhone 5S kıvrımlı tasarımla mı gelecek?

Daha önce Samsung şirketinin Nexus modellerinde kıvrımlı tasarımda akıllı telefonları görmüştük. Şimdi ise Apple'ın bu tasarımla ilgilendiği görülüyor. Apple'ın yeni geliştirdiği bir teknolojinin patentini alması ve tehlikeli kimyasallar ya da kesim işlemi olmadan kıvrımlı cam üretme yöntemi geliştirmiş olması bu düşüncelere neden oldu.

Apple'ın geliştirdiği bu teknoloji, camı şekillendirmek için bir kalıp ve yüksek miktarda ısı gerektiriyor. Cam kalıbın üzerine yerleştirilerek ısıtılıyor, yumuşatılıyor ve böylece kolay bir şekilde kalıbın şeklini alabiliyor. Bu teknoloji sayesinde cama şekil vermek oldukça kolay oluyor. Bu şekilde Apple istediği kıvrımlarda cihazlar üretebilecek.

1356545708_applekivrimlicam.jpg

Patent başvurusu sadece kıvrılabilen cam teknolojisi için yapıldı ve ilerde bu teknoloji ile Apple firmasının neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz. Belli mi olur belki karşımıza kıvrılmış bir iPhone çıkar.

Yorumlar
ali
ne alaka bu zaten var ayrica patent alamaz cunku herkezin uretme hakki var samsung yapti zaten ne alaka haber kopyaci teknolojioku bir haberinizde dogru olsun
Cevapla
Misafir
apple sirketi kiviracakmis.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.