Mobil

iPhone 5S şarjı bitse de sizi takip ediyor

iPhone 5S, yerinizin takibinde mükemmel sonuç veriyor!


Google ve Facebook'un sizin yerinizi takip etmesi konusunda, bilgilerinizi paylaşması konusunda endişelisiniz. Ancak bu listeye eklenmesi gereken bir firma daha var: Apple. Yayınlanan habere göre, iPhone 5S ve son çıkan iPad modelleri bataryası bittikten 4 gün sonraya kadar yerinizi gösterebiliyor.

Henüz resmi bir bilgi olmamakla birlikte, Reddit kullanıcısı tarafından kanıtları bulunmuş durumda. İphone'unun şarjı biteli 4 gün olmasına rağmen yerinin hala Avrupa'da bulunduğu yeri işaret ettiğinden bahsediyor.

 1393969988_images.jpg

Bu özelliğin M7 işlemcilerden geldiği belirtiliyor. Batarya bitip cihaz kapanmasına rağmen, M7 bir süre daha durumunu koruyor.

Bazılarımız bunu korkunç bulsa da, bunun kullanıcıya bağlı bir özellik olma ihtimali de var ve eğer öyleyse öne çıkarılması gereken bir özellik olduğu düşünülüyor. GPS sistemiyle M7 işlemciler arasındaki bu bağlantı Find My iPhone'dan daha iyi iş çıkaracaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.