Mobil

iPhone 5S'in özellikleri böyle olacak

Analistler, 2013′e dair tahminlerini açıklamaya başladılar.

iPhone 5S'in özellikleri böyle olacak

Bildiğiniz üzere daha iPhone 5 Türkiye'ye resmen gelmedi bile ama iPhone 5S söylentileri ve dedikoduları yapılmaya başlandı bile.

Operatörler iPhone 5′i 14 Aralık tarihinde satışa sunacaklarını duyurdular ancak iPhone 5 henüz Türk kullanıcılarla tanışmadan yeni iPhone'a dair söylentiler gelmeye başladı. Apple'ın yol haritasına dair ipuçlarını da ortaya seren analistler, 2013′e dair tahminlerini açıklamaya başladılar.

1355301096_08-iphone5s.jpg

Analistler Apple'ın geride bıraktığı yılı ve 2013 planlarını değerlendirme yapmaya başladı ve hisse fiyatlarını etkileyebilecek bu yorumlarda oldukça dikkatli davranıyorlar. Analistler, genellikle endüstri kaynaklarından bilgi alarak yorumlarını yapıyorlar. Apple'ın 2013 potansiyelini ortaya koyan Jeffries adlı yatırım firması, Apple'ın 2013′ün ilk yarısında sessiz kalacağını düşünüyor. Jeffries'e göre ikinci yarısında ise  bunun tam tersi olacak.

Aynı firmanın analistlerinden Peter Misek, Apple'ın yaz aylarında iPhone 5S ve iPad 5′i tanıtacağını düşünüyor. Misek'in eline geçen bilgilere göre iPhone 5S'te daha iyi kamera ve ekran, daha uzun kullanım sunan pil ve NFC özellikleri mevcut olacak. Ayrıca cihaz 128GB kapasite ve 6 farklı renk seçeneği gibi iddialar bulunuyor.

Haziran ve Temmuz aylarında piyasada olması beklenen iki cihazdan iPhone 5S'in tasarımının aynı ancak donanımının değişeceğini düşünen Misek, iPad 5'in ise IGZO ekran teknolojisi, daha ince ve daha hafif gövde şeklinde olacağını söylüyor.

Peter Misek'e göre Apple birde televizyon piyasaya sürecek. Misek'e göre "iTV" adındaki ürün 2013 yılın Eylül-Ekim aylarında piyasada olabilir.

Yorumlar
baris
ne derseniz deyin hangi marka apple kadar saglam Alan aliyo benim gibi parasi olan aliyo
Cevapla
misafir
Daha iyi ekran,daha iyi pil omru,daha hizli,daha ince. daha iyi daha iyi... Bumudur analistlik? bunlari 10 yasinda cocuklarda bilir,Siz duyulmayandan bilinmeyenden bahsetin,analistseniz!!
Cevapla
ruuj
Bu saatten sonra iphona parami yediririm daha
Cevapla
Misafir
sıfıra sıfır elde var sıfır. nasılsa enayi çok. elmada böyle düşünüyor. iphone alacak enayi olduğu sürece içine b*** koysa satar. 5s söylentisi bu kadar erken duyulduğuna göre iphone 5 satışları çok kötü olmalı ve elmanın paçaları tutuşmuş olmalı. rakip yokken satmak kolayda varken daha fazlasını sunmak gerek.
Cevapla
mındar
olmaz kardeşim 5 kazını yemeden tereyağlısı olsa gerek bu kazık S çok erken
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.