Mobil

iPhone 5'te bu özellikler olmayacak!

Apple kendi uygulamalarını kullanmak için bazı özellikleri iOS'tan kaldırdı. Peki nedir bu özellikler?


iOS 6, Apple'ın bir sonraki iPhone'u ile beraber piyasaya sürülecek. Yeni mobil işletim sistemi ile birçok Google hizmeti de devre dışı kalacak. Apple firması, rekabetin giderek artması nedeniyle Google'ı iOS platformundan çıkartıyor. Apple, kendi geliştirdiği uygulamaları cihazlarında kullanmayı planlıyor.

Apple'ın kullanacağı uygulamaların yeni olması şirketi bazı sorunlarla karşı karşıya bırakacak olsa da Apple bu değişiklikler ile uzun vadede avantaj elde etmeyi hedefliyor. Peki Apple'ın iOS 6 işletim sistemi ile birlikte iPhone 5'te hangi özellikleri göremeyeceğiz?

Sonraki sayfalarımızda iOS 6 ile birlikte hangi özelliklerin yok olacağını görebilirsiniz.Google Maps artık yok

Apple, iPhone'da artık kendi harita çözümünü kullanacak. Bu uygulamanın en önemli eksikliği ise Google'daki Street View... Ancak Google'ın, iOS için kendi başına çalışabilen bir Google Maps uygulaması yayınlayacağı düşünülüyor.YouTube artık iPhone'da yok

iOS'un ilk günlerinden bu yana sunulan video izleme uygulaması Youtube, iOS 6'da varsayılan menüde bulunmayacak. Google, daha sonra App Store'da çalışacak bir uygulama sunacağını söylüyor. YouTube'un yokluğu kullanıcılar için büyük bir fark oluşturmayacak. YouTube videolarını Safari ile YouTube web sitesinden seyretmeniz mümkün olacak.30-pin istasyon bağlantısı artık kullanılmayacak

Yeni jenerasyon iPhone'un 19-pin'li bağlantıya sahip olması bekleniyor. Bu ise şu anki iPhone için üretilen aksesuarların iPhone 5 ile kullanılamayacak olması anlamını taşıyor.

30-pin'li bağlantı, ilk iPod'lardan bu yana sunulan bir bağlantı noktasıydı. Apple'ın bağlantı noktasını küçültmesinin nedeni ise 4G anteni için daha geniş bir alana ihtiyaç duyması.MicroSIM dönemi kapandı

iPhone 5, microSIM'lerden de yüzde 40 küçük olan nanoSIM'leri kullanacak. Yeni SIM kartları, şu anki kartlar ile aynı işlevlere sahip olacak. Apple, Nokia ve Motorola'nın tekliflerine karşılık bu yeni standardı teklif etmiş ve sonuç olarak Apple'ın tasarımı kabul edilmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.