Mobil

İphone 5'te Liquidmetal mi kullanılacak?

Bir kaynağa göre Apple iPhone 5'te Liquidmetal kullanacak.

İphone 5'te Liquidmetal mi kullanılacak?

Kore haber sitesi ETnews'in isimsiz kaynaklarına göre Apple'ın yıllık geliştiriciler konferansında iPhone için Liquidmetal teknolojisini kullanacağını açıkladı iddiasında bulundu.

1334833205_dsc0009610x405.jpg

Haberde söylenen konferans genelde Haziran ayında düzenlenir. Geçen yıla kadar iPhone'un ilk nesil modeli de dahil olmak üzere yeni iPhone'lar için zemin oluşturulmamıştı.

Apple böyle bir malzeme kullanır mı sorusuna gelince, Apple zaten 2010 yılında Liquidmetal için özel bir ticari lisans almıştı ama Apple SIM ejektör aracı için ve bazı iPhone ve iPad modellerinde metalik cam olarak kullanacağını söylemişti.

1334833617_95112e68c453f087304c4bd3a663fa29.jpg

Liquidmetal ile üretilen teknolojiler daha fazla güçlü, esnek ve sert alüminyum ve alaşımların yanı sıra paslanmaz çelik imkanı sunuyor.

ETnews, Apple'ın amiral gemisi telefonu için bu malzemeyi kullanacağını söylüyor. Aynı kaynaklara dayanarak Apple'ın rakibi Samsung'un önümüzdeki ay çıkaracağı Galaxy S III'te seramik kullanmayı planladığını söylüyor. Samsung'un seramik kullanmasının Apple'ın yeni nesil ürünlerinde metal kullanacağı düşüncelerini güçlendiriyor. Başka haber kaynaklarının raporlarında da Apple'ın ürünlerinde metal kullanacağı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.