Mobil

iPhone 6 bu defa One M8 ile yan yana

4.7-inç büyüklüğündeki iPhone 6 sızıntıları devam ediyor.

iPhone 6 bu defa One M8 ile yan yana

Geçtiğimiz yıl  iPhone 5C modelini günler öncesinden ortaya çıkaran Tayvanlı şarkıcı-aktör-yarış pilotu Jimmy Lin, kısa süre önce iPhone 6 olduğu iddia edilen 4.7-inç ekran büyüklüğüne sahip yeni bir Apple telefonun prototipini gösteren bir cihazla görüntülerini yayınlandı. Lin'in sicili dikkate alındığında gün yüzüne çıkarılan akıllı telefonun iPhone 6 olduğu konusunda birçok kişi hemfikir. Üstelik iPhone 6'ya ilişkin son dönemde gerçekleşen sızıntıların neredeyse tümünde aynı prototip karşımıza çıkıyor.

4.7-inç ekrana sahip olacak iPhone 6'yı mevcut telefonlardan Galaxy S5 ve LG G3 gibi rakipleriyle kıyasladığımızda telefonun kalın bir çerçeveye sahip olduğu görülüyor. One M8'de alt ve üst bölüme konumlandırılan BoomSound hoparlörler, yine alt bölümde logo için bırakılan alan ve sanal butonların işgal ettiği bölüm de hesaba katıldığında, One M8 kendisinden daha büyük ekranlı telefonlara göre daha uzun bir kasa yapısı sunuyor.

1403059563_gsmarena001.jpg

Apple'ın yeni telefonu iPhone 6 cephesinde de söz konusu kalın çerçeveler dikkat çekiyor. Alt bölümde parmak izi sensörünün yer aldığı fiziksel buton için görüldüğü üzere geniş bir alan boş bırakılmış. Şu ana dek sızdırılan görüntülerde de zaten kullanıcıların en fazla eleştirdiği husus kalın çerçeveler noktasında yapılıyor. Eylül ayında lanse edilecek iPhone 6'ya ilişkin önümüzdeki günlerde de bol sızıntıların yaşanması bekleniyor. 

1403060381_gsmarena005.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.