Mobil

iPhone 6 bu özelliklerle geliyor

Yeni iPhone söylentileri başladı!

iPhone 6 bu özelliklerle geliyor

Yeni iPhon dedikoduları gelmeye başladı. iPhone 5 için de haftalarca süren söylentilerden sonra hayal kırıklığı yaşayan kullanıcılar bu kez yeni bir şeyler bekliyor. İşte yeni nesil iPhone'dan beklenen özellikler:

1. Güvenlik

Şifreler artık tarih oluyor. Daha akıllı sistemlerin olduğu günümüzde telefonlarımıza artık şifre girmek istemiyoruz. Tek bir kaydırma işlemiyle parmak izimizi algılayarak açılabilir telefonlar, ne dersiniz? Bu bir iPhone'sa ve fiyatı da 2000TL'den aşağıda olmayacaksa bunu istemek kullanıcıların hakkı diye düşünüyorum.

1359973633_nfciphonepatent2610x453.png


2.NFC desteği

NFC teknolojisi aslında iPhone'larda olmasını istediğimiz ancak beklemediğimiz özelliklerden biri. iPhone 4S'ten beri beklenen ancak bir türlü gelmeyen bu özelliği Apple'ın standart olarak görmediği düşünülüyor. iPhone'lara has bir sistemle bu özelliği kapatarak yine diğer cihazlarla ortak özelliği kalmaması düşünülüyor olabilir. Ancak yine de %30'luk bir ihtimalle Apple'ın bu özelliği getireceği düşünülüyor.

1359973651_iphonevisamobilepayment.jpg


3. 128GB iPhone

Haziran 2010 yılına döndüğümüzde, Toshiba'nın Nand Flash 128GB hafıza modüllerini hatırlarsınız. iPhone'dan beklenen özelliklerden bahsetmişken bazı kullanıcılar 128GB'lık versiyonunun da çıkması gerektiğini düşünüyor. Ancak 64 GB genişletilemeyen hafıza bulunan iPhone'un 128GB'lık versiyonunun çıkma olasılığı %20 diyebiliriz. Ayrıca bu gerçekleşirse fiyatının 500$ daha artacağını düşünüyoruz.

1359973673_128nandtoshiba620x378.jpg


4. Daha iyi Siri

iPhone 4S'in telefon marketine girişindeki en büyük yankılardan biri Siri ile olmuştu. iPhone 5 her şeyiyle gelişerek gelen bir telefon olsa da Siri gibi yeni bir özellikle gelmediğinden beklentileri karşılayamadı. iPhone 6'da da mutlaka göreceğimiz özelliklerden biri daha gelişmiş bir ses asistanı, Siri olacak.

1359973692_ios6livesirimoviesask.jpg


5. Wireless şarj

Wireless şarj cihazları Lumia'lardan sonra yaygınlaşmaya başladı. Aslında wireless şarjları için aksesuarlar bulunuyor ancak %20 gibi küçük bir ihtimalle iPhone'un wireless şarj ile gelmesi bekleniyor.

1359973710_qiinductivecharging.jpg


6. Android widget

Android widget'leri etkin kullanan bir çok kullanıcı var ve widget'ler ana ekranda kısa yol olarak kullanılan şık özelliklerden biri. Yeni iOS'ta da böyle bir kısa yolun ya da widget'lar olması bekleniyor. Ancak iOS öyle görünüyor ki bir süre daha ara yüzü değişikliğine gitmeyi düşünmüyor.

1359973728_androidwidgets.jpg


7. Daha hızlı işlemci

Mutlaka diyebileceğimiz özelliklerden biri de işlemci. Apple işlemcisini de yenilemezse elinde fazla bir şey kalmıyor zaten. Yani yeni nesil iPhone'da da daha hızlı işlemci %90 gelecek.

1359973744_apple-a6plus620x400.jpg


8. Daha büyük ekran

iPhone 5 hakkındaki en çok alay konusu edilen özelliklerden biri boyunun uzaması. %18 daha ince ve %20 daha uzun bir panelle karşımıza çıkan iPhone'un bir sonraki versiyonunda daha da uzun bir telefon bekleniyor. Ancak Apple'ın daha fazla alay konusu olmaması açısından böyle bir gelişme görmemek iyi olacaktır.

1359973763_iphone5mock610x563.jpg


9. Daha uzun ömürlü batarya

Zor ancak imkansız olmayan özelliklerden biri yüksek performans ve uzun batarya kullanımı olacak. İmkansız değil çünkü Droid Razr Maxx kullanıcıları 15 saate yakın kullanım sunan telefonlarından oldukça memnun, iPhone 5'te her ne kadar bu konuda gelişmeler görsek de Apple'ın bu konuda kötü ün saldığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla bir sonraki iPhone'da bir batarya gelişmesi daha görmek kullanıcıları memnun edecektir.

1359973782_iphonebatterylife.jpg

Sonuç olarak aslında bu saydıklarımız şuanki telefonlarda bulunan özellikler. Yani iPhone 5S ya da iPhone 6 için heyecan verici bir özellik saymadık. Eğer sadece bu özelliklerin olduğunu düşünürsek yeni bir iPhone beklememize pek gerek yok. Ancak Apple'ın artık bu konuda harekete geçmesi gerekiyor. Yoksa sahayı tamamen diğerlerine bırakmak zorunda kalacak. Bakalım Apple'ın kullanıcılarına sürprizi ne olacak?

Yorumlar
andromen
ipon 6 olmıyacak belki 2014 e 5 satmadan 6 .7 .8 senesonuna kadar seriyetakıp ortalığ bulandırmayın asılsız haber 5 içinde öle abartınız gelen telefon 4s ten kötüçıktı bunu 6 la ötrtbas etmeye çalışıyorsunuz ipon devri bitti busene çok güçlü android teler boy gösterecek
Cevapla
Memo03
Ben bu haberden sunu anladim. Kisacasi Sony Xperia Z'de ne varsa iPhone 6'da olsun (^_^)
Cevapla
sgs
ya arakadas dunya kabul ediyor apple bile borsada % 20 deger kaybetti siz hala iphone diyorsunuz
Cevapla
Misafir
zaten iphone ipad alanların çoğu bu yüzden android cihaz almaya başladılar. Cihazları zevkine göre istediğin gibi özelleştirebiliyorsun. istediğin Programı yada oyunu kısıtlama olmadan kurabiliyorsun sorunsuzca. bunların hiçbirini iphone yada ipadde yapamıyorsun. Ayrıca android cihazlar ipad ve iPhone'a göre daha iyi daha donanımlı daha çok özellikleri var ve hepsinden önemlisi çok daha ucuz.
Cevapla
RAMMSTEIN
jealbreak yaparak bunların daha fazlasıni yapabilirsiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.