Sony Dickson’ın maket üzerinden gerçekleştirdiği karşılaştırmada geçtiğimiz günlerde sızdırılan 4.7 inç boyutundaki iPhone 6 maketi kullanılmış. Karşılaştırmada kullanılan diğer modeller arasında, iPhone serisinin şimdiye kadar satışa sunulan tüm modelleri, 5. nesil iPod Touch, HTC One M8 ve Samsung Galaxy S5 bulunuyor.

İlk iPhone modeli 2007 yılında satışa sunulduğunda, hem tasarımı hem de sunduğu özellikler telefon pazarında bomba etkisi yaratmıştı. Geçen 7 senenin ardından iPhone artık tasarımsal anlamda bambaşka bir noktaya ulaştı. 4.7 inç boyutuna çıkan iPhone’un ekranı, Steve Jobs’un akıllı telefonun tek elle kullanılabilen bir cihaz olması istediğinden biraz ödün vermiş gibi görünüyor.

Androidli modellerle kıyasıya rekabet içerisindeki iPhone, iPhone 6 ile birlikte daha büyük ekranlı modellere geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Önemli tasarımsal değişiklikler arasında, yeri değiştirilen güç tuşu bulunuyor.Telefonu açmak ve uyandırmak için kullanılan güç tuşu, sağ yana taşınıyor. Tabii ki daha güçlü işlemci ve kamera gibi değişiklikler iPhone 6 içerisinde yer alacak ancak telefonun teknik özellikleriyle ilgili şuan için bilgi mevcut değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.