Mobil

iPhone 6 ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile en iyi fotoğraf nasıl çekilir?

iPhone 6 ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Akıllı telefonlarla fotoğraf çekmek en sık yaptığımız işlerden birisi. Son dönemde akıllı telefonların arka kameraları kadar ön kameralarıda önem kazandı. Tüm akıllı telefonlar içinde en iyi kameralardan birine sahip olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile en iyi fotoğraf nasıl yakalanır bunların püf noktasını öğrenmek ister misiniz?

1434548372_iphone-6-plus-camera-test-6.jpg

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, herkesin çok daha fazla harika fotoğraf çekmesini sağlamak için yeni kamera teknolojileri kullandı. Focus Pixels bulunan yeni sensör, sürekli otomatik odaklama ve daha ufak ya da uzak olan yüzleri daha hızlı ve daha doğru tanımayı çok kolaylaştıran gelişmiş yüz tanıma imkanı sağlıyor. Artık fotoğrafınızı çekebilir, gerisini iPhone 6'ya bırakabilirsiniz.
 
HDR Modu : Bir sonraki çekiminizde HDR modu açın. Yeni sensör, harika dinamik aralıklı güzel HDR fotoğraf ve video çekmenizi sağlar, hatta fotoğraf, video ve selfie çekimlerinizin otomatik olarak daha güzel gözükmesini sağlar. 
1434548568_chris-belcina-1stplace-landscape.jpg
 
Pozlama denetimi : Eğer fotoğraf istenilenden karanlıksa, akıllı imleç fonksiyonunu kullanarak ön gösterim penceresinde elinizi her iki yöne doğru hafifçe dört f-stop kadar kaydırarak fotoğrafınız için uygun parlaklığı ayarlayın.
 
Yüksek-çözünürlüklü Panoroma : Pano modu 43MP ye kadar yüksek çözünürlüklü panoramik fotoğraflar çekmenizi ve dinamik otomatik pozlandırma en güzel kareleri inanılmaz bir netlikte yakalamanızı sağlar. Tek yapmanız gereken kamera uygulamasının sağ tarafındaki ok işaretini tıklayarak panoramayı sağ taraftan sol tarafa almak.

 1434548698_lauren-bealer-3rdplace-panorama.jpg

Zamanlayıcı modu : Grup çekimleri ekstra koordinasyon gerektirebilir. Zamanlamayı 3 ile 10 saniye arasına ayarlayarak herkesin fotoğraf karesine girebilmesi için vakit tanıyın ve otomatik modda fotoğraf çekin. Arkadaşlarınız size teşekkür edecek.
 
Düzenlemelerinize ince ayar yapın : Apple tarafından tasarlanan filtreleri uygulayarak fotoğrafınızın daha fazla öne çıkmasını sağlayın. Aynı zamanda iOS 8, en sevdiğiniz uygulama geliştiricilerin fotoğraflar uygulaması içinde kullanabileceğiniz filtreler ve düzenleme araçları yaratmasına olanak sağlar.
1434548888_dscf1749-2040.0.jpg
 
Optik Görüntü Stabilizasyonu (sadece iPhone 6 Plus’ta) : iPhone 6 Plus’ın Optik Görüntü Sabitleme özelliği sayesinde ellerinizin titremesi sorun olmaktan çıkıyor; donanım ve yazılımın eşsiz entegrasyonu ile düşük ışık ayarlarında güzel fotoğraflar çekmek mümkün. 
 
Sosyal Medya : iPhone 6 sayesinde sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. iOS’a özel fotoğraf uygulaması sayesinde, Anlar, Koleksiyonlar ve Yıllar— zaman ve mekana göre fotoğraf ve videolarınızın akıllı sınıflandırılması — şimdiye dek çektiğiniz inanılmaz fotoğrafların hepsini aşağı kaydırmayı ve Twitter, Facebook, Flickr ve daha pek çok ağda paylaşmayı büyük oranda hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.