Mobil

iPhone 6 kullanıcıları DİKKAT!

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın ekranının çok kolay çizildiği ortaya çıktı.

iPhone 6 kullanıcıları DİKKAT!

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında şikayetler dinmiyor. "Apple Destek" forumuna, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın ekranlarının en ufak bir şeyde çizildiğine dair şikayetler yağdı.

"Apple Support Communities" forumunda ekran çizilmesiyle ilgili bir şikayet paylaşımı yapan kişinin paylaşımına 626 kişi aynı sorunu yaşadıklarını belirten mesaj yazdı.

Foruma katılanlar, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın ekranlarının önceki iPhone modellerine göre çok daha kolay çizildiği konusunda hemfikirdi. Telefon ekranlarındaki çiziklerden şikayetçi olanların bazıları servise giderek çizik sorununu çözdüklerini belirtirken bazıları da sorunu çözmeden Apple mağazalarından ayrıldıklarını ifade etti.

Aslında Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonlarının ekranları dünyada elmastan sonra en sert taş olan safirden yapılacaktı. Ancak Apple bu düşünceden vazgeçti. Ve telefon ekranlarını güçlendirilmiş Ion-X camdan üretti. Bu birçok telefonun ekranından daha sağlam ama teknoloji kulislerinde Apple'ın Ion-X yerine gorilla glass 3 kullandığı ileri sürülüyor.

Yorumlar
!!!!!!!!!!!!!!
İPhone 6S Cihazıma Dışarıdan Müdahale Olmadığı Halde Olduğu İddia Ediliyor...Ama böyle sorumsuzluğu Apple markasına hiç yakıştıramadım.
Cevapla
tutku
aynı sey benim basımada geldi .garanti kapsamı dışında bırakmak için ellerinden geleni yapıyorlar..
ÖZLM
Evet aynı sorunu bende yaşadım , ortada haksızlık söz konusuysa peşini bırakmıcam.
APPLE 6S
iPhone 6/6S CİHAZLARINDA GENEL OLARAK BİR SIKINTI VAR VE SERVİSE GİTTİĞİNDE İSE SERVİS DIŞARIDAN MÜDAHALE YAPILDIĞINI SÖYLEYİP GARANTİ KAPSAMI DIŞINA ALIYORLAR. SORUNUNUZU DAHİ ÇÖZMÜYORLAR.
Cevapla
Gamze
İPhone 6S 32 GB cihazım Eylül 2017'de bir sorundan dolayı servise gitti sıfır cihaz ile değişti geldi. Şimdi ise cihazımda sesli/sessiz anahtarında sıkıntı çıktı ve buna benzer bir çok hata vardı telefonda... Arızanın giderilmesi için servise gönderdim yetkisiz müdahale var diyerekten cihazın sorununu çözmeden geri göndermişler akıl var mantık var 1 kere cihazım değişti arıza olsa niye cihaza müdahale ettireyim zaten garantim var... Başka şekilde müdahale ettirsem zaten garanti dışına çıkacağının bilincindeyim... Ama böyle sorumsuzluğu Apple markasına hiç yakıştıramadım. Cihazı tamir etmemek için bu tür bahaneler yapmamaları gerekiyordu. Eğer ki sorunum çözülmezse Tüketici Hakları'na başvuracağım...
Cevapla
Apple ürünlerinin arkasında durmuyor...
İPhone 6S 32 GB cihazım Eylül 2017'de bir sorundan dolayı servise gitti sıfır cihaz ile değişti geldi. Şimdi ise cihazımda sesli/sessiz anahtarında sıkıntı çıktı ve buna benzer bir çok hata vardı telefonda... Arızanın giderilmesi için servise gönderdim yetkisiz müdahale var diyerekten cihazın sorununu çözmeden geri göndermişler akıl var mantık var 1 kere cihazım değişti arıza olsa niye cihaza müdahale ettireyim zaten garantim var... Başka şekilde müdahale ettirsem zaten garanti dışına çıkacağının bilincindeyim... Ama böyle sorumsuzluğu Apple markasına hiç yakıştıramadım. Cihazı tamir etmemek için bu tür bahaneler yapmamaları gerekiyordu. Eğer ki sorunum çözülmezse Tüketici Hakları'na başvuracağım.
Cevapla
Apple bahane üretiyor.
Apple değişim cihazlarını sıfır diyerek tamir edilmiş IMEI değişmiş cihaz gönderiyor... Yoksa değişim cihazına neden dışarıdan müdahale edildi desinler ki... 7 aylık iPhone 6S değişim sonucunda gelen cihazımı dışarıdan müdahale var diyerek arızayı çözmeden gönderdiler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.