Mobil

iPhone 6 Plus adamın yatağında yandı (Video)

Apple iPhone 6 Plus yandı!

iPhone 6 Plus adamın yatağında yandı (Video)

Lityum iyon muhtemelen bugünlerde cihazlarımızda kullanılan pillerin en yaygın türü ancak, bu tür pillerin bir dezavantajı var.  Özellikle akıllı telefonlarda sıkça rastladığımız patlama ve yanmalar bu piller sayesinde gerçekleşiyor. Ayrıca bu patlamalar çok sert ve tehlikeli olabiliyor.

Şimdiye kadar birçok patlama ve yanma haberleri duyduk ve şimdi yeni bir akıllı telefon yanma hikayesi ile karşı karşıyayız. FOX 5 News’in yayınladığı bir rapora göre, David Grimsley adında bir adam, iPhone 6 Plus model akıllı telefonunu şarj ederken yanmaya başladığını iddia ediyor.

Apple yepyeni bir iPhone 6 Plus gönderdi ancak Grimsley bundan dolayı hayal kırıklığına uğramış. Çünkü dediğine göre, "Kıvılcım ve alevler vardı ve bütün apartman yanabilirdi ". Hiçbir yaralanma olmamasına rağmen mağdurun Apple’dan beklentileri çok fazla olduğu anlaşılıyor. Çünkü görünen o ki, yeni telefon Grimsley’i kesmemiş.

Yatakta alev alan iPhone 6 Plus'ın neden yandığı ise henüz belli değil. Belki de üçüncü taraf bir şarj aleti bile kullanılmış olabilir.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda görsel olarak inceleyebileceğiniz yanmış iPhone 6Plus’ın video görüntüsünü son sayfada izleyebilirsiniz.

1451482985_iphone-charger-fire-header.jpg

1451482615_iphone-caught-on-fire-640x360.jpg
1451482726_atlanta-mans-iphone-6-plus-catches-fire.jpg
1451482738_atlanta-mans-iphone-6-plus-catches-fire-1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.