Mobil

iPhone 6 Plus balyozla test edildi! [Video]

Apple'ın bu zamana kadar piyasaya sürdüğü hiçbir iPhone modeli belkide, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kadar zorlu testlere tabi tutulmadı.


Apple'ın bu zamana kadar piyasaya sürdüğü hiçbir iPhone modeli belkide, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kadar zorlu testlere tabi tutulmadı. Eğme, suya sokma, 2000 metreden yere düşürme, mikserde öğütülme ve tüfekle vurulma testlerinden sonra şimdilerde balyozla dayanıklılık testine tutulması birçok yabancı ve Türk forumlarında tartışmaya açıldı.

Yeni yayınlanan bir video ise diğerleriyle benzerlik gösterse de daha açımasız görünüyor. Richard Ryan isimli kullanıcısı tarafından, iPhone 6 Plus önce sıvı azot kabının içine batırılıyor ve sonra balyozla paramparça ediliyor. Richard Ryan, iPhone 6 Plus'ın şimdiye kadar gördüğü en sağlam telefon olduğunu söylüyor. Görüntülerde, telefonu eksi 200 derece soğukluktaki sıvı nitrojenin içine batıran Richard Ryan'ın dayanıklı eldiven kullandığı görülüyor. Sıvı nitrojenle teması sırasında açık olan telefonun, bir süre daha çalıştığı daha sonra kapandığı görülüyor. Bir sonraki adımda ise, Ryan büyük bir balyozla iPhone 6'nın üst kısmına vuruyor.

1411739798_img20140926164834.jpg

Telefonun tıpkı kırılan cam parçaları gibi tuz buz olması izleyenleri şok ediyor. Görüntüyü çeken Ryan, görüntülerde "Bu güne kadar yaptığım tahrip edici testlerde, iPhone 6 Plus en iyisiydi, parçalara ayrılan iPhone'da, sim kart ve arka kapak bileşenleri sağlam kaldı" diyor. Tabii burada önemli bir unsuru dile getirmek gerekir. O da sıvı nitrojene batırılmış bir cihazın ekranının tuz buz gibi dağılması normal karşılanmalı. Çünkü cihaz -200 derecede dondurularak teste tutuluyor. Bu da testin adil olmadığını göstermekte. Her ne kadar iPhone 6 modellerinin zorlu testlere tabi tutulmasından sonra kullanılamaz hale gelsede, satın almayı düşünen kullanıcıların gözünde telefonların popülaritesini dahada arttırdığını söyleyebilirim. Son olarak iPhone 6 Plus modelinin minimum maliyetinin 299 dolar olduğu öğrenildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.