Mobil

iPhone 6 Plus tedarik sıkıntısı bakın hangi ürünün lansmanını erteledi?

Apple'ın tedarik sıkıntısı çekmeyeceğiz açıklaması pek işe yaramadı

iPhone 6 Plus tedarik sıkıntısı bakın hangi ürünün lansmanını erteledi?

Apple geçtiğimiz yıl iPhone 5S'in lansmanından sonra çektiği tedarik sıkıntılarını daha dün gibi hatırlıyoruz. 3 ile 4 haftalık bekleme süreleriyle satış yapan Apple aynı sorunun iPhone 6'da yaşanamayacağını bildirdi ve bunun için gerekli tedbirlerin alındığının altını çizmişti. 

Telefonlar piyasaya çıktı ve ilk hafta içinde 10 milyon adetlik satış gerçekleşti. Kademeli olarak tüm dünyada satışa sunulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gittiği her lokasyonda büyük satış rakamlarına ulaştı. Ülkemizde de durum şu anda iPhone 6 için 7 ile 10 gün; iPhone 6 Plus içinse 3 ile 4 hafta terdarik sürecine sabitlenmiş durumda.

iPhone 6 Plus'a büyük bir ilgi olması ise Apple'ın 12,9 inç büyüklüğünde çıkartacağı (muhtemel olan) yeni nesil iPad Air Plus'ın çıkış tarihini etkileyebilir. iPhone 6 Plus'ın ekran tedarikçilerine yaptığı yoğun siparişten dolayı Apple'ın şimdilik 12,9 inç iPad Air'ı piyasaya sunması şimdilik neredeyse imkansız görünüyor.

1412859832_12-9-ipad-concept-1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.