Mobil

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kaç adet ön sipariş aldı biliyor musunuz?

Apple'ın yeni telefonu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın ön sipariş süreci devam ederken telefon kendi rekorlarını alt-üst ediyor.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kaç adet ön sipariş aldı biliyor musunuz?

Apple geçtiğimiz Cuma günü iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için önsipariş sürecini başlattı ve apple.com bir anda kilitlendi. Dünyanın en büyük serverlarını kullanan Apple'ın bile ana sayfasının kilitlenmesi ise bu bağlamda bir ilki de beraberinde getiriyordu.

Apple'ın ilk 24 sat içinde 4 milyon iPhone 6 ve iPhone 6 Plus siparişi aldığını belirtelim. iPhone 5S için bu durum aynı saat dilimi için 2 milyon adetle sınırlı kalmıştı. Apple her geçen yıl yeni iPhone modelleri ile satış rekorları kırarken telefonlarının değerini korumasını da çok iyi becermektedir. 

Halen ülkemizde 2011 yılında satışa sunulan iPhone 4S'in 16 GB versiyonunun LG G2, Nexus 5, Discovery Elite, Huawei Ascend P7 fiyatına satıldığını görmekteyiz.

Umarız bir yıl içinde 3. telefonunu duyuran Sony, Samsung ve 2. telefonunu duyurmaya hazırlanan LG'de böyle bir satış politikasını benimserler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.